SICAK HABER

Yabanlıspor Farklı Mağlup Oldu!

Böl­ge­sel Ama­tör Ligi’nin 7’nci haf­ta­sın­da tem­sil­ci­miz Ya­ban­lıs­por dep­las­man­da Yah­ya­lıs­por ile Yah­ya­lı İlçe Stadı’nda karşı kar­şı­ya geldi.

Kırşehir Haberleri 5 Kasım 2019 09:58
Yabanlıspor Farklı  Mağlup Oldu!
-A +A

       Spor Toto Böl­ge­sel Ama­tör Lig 5.​Grup­ta mü­ca­de­le eden Yah­ya­lıs­por bu sezon lig­de­ki ilk ga­li­bi­ye­ti­ni aldı.
Ligin 7.​haftasın­da sa­ha­sın­da ve ta­raf­ta­rı önün­de oy­na­dı­ğı maçta Kır­şe­hir ekibi Mucur Ya­ban­lıs­por'u 5-0 ile geçen Ye­şil-Be­yaz­lı­lar şey­ta­nın ba­ca­ğı­nı kırdı. Ligde iyi baş­la­yan ancak ta­lih­siz so­nuç­lar alan Yah­ya­lıs­por ilk ga­li­bi­ye­ti­ni al­ma­nın se­vin­ci­ni ya­şı­yor.
      Mucur Ya­ban­lıs­por kar­şı­sın­da Yah­ya­lıs­por'a ga­li­bi­ye­ti ge­ti­ren gol­le­ri Sü­ley­man Öz­türk, Emre Özden, İsmet Yaz­gan ve Ra­ma­zan Durdu (2) kay­det­ti. Mucur Ya­ban­lıs­por kar­şı­sın­da her iki ya­rı­da oy­na­dı­ğı fut­bo­lu at­tı­ğı şık gol­ler ile süs­le­ye­rek 3 puana uza­nan Yah­ya­lıs­por pu­anı­nı 7'ye çı­kar­dı. Ligde ge­ri­de kalan 7.​hafta so­nun­da 1 ga­li­bi­yet, 4 be­ra­ber­lik ve 2 mağ­lu­bi­yet alan Ye­şil-Be­yaz­lı­lar ligin 8.​haftasın­da sa­ha­sın­da Sor­gun Be­le­di­yes­por'u konuk edecek.
      Öte yandan geçtiğimiz hafta aldıpı galibiyet ile umutları yeniden yeşerten Yabanlıspor’un farklı galibiyeti de taraftarları üzdü. 
 Spor Toto Böl­ge­sel Ama­tör Ligi 5’inci grup­ta geç­ti­ği­miz hafta Sor­gun Be­le­di­yes­por kar­şı­sın­da ilk ga­li­bi­ye­ti­ni alan Ya­ban­lıs­por, Kay­se­ri’de kar­şı­laş­tı­ğı Yah­ya­lıs­por’a 5-0 ye­ni­le­rek ra­ki­bi­ne ilk ga­li­bi­ye­ti­ni al­dır­dı.
Spor Toto Böl­ge­sel Ama­tör Ligi’nde zor gün­ler ge­çi­ren ve ilk 5 ma­çın­da ga­li­bi­yet­le ta­nı­şa­ma­yan Ya­ban­lıs­por, geç­ti­ği­miz hafta sa­ha­sın­da oy­na­dı­ğı Sor­gun Be­le­di­yes­por’u tek golle ye­ne­rek ilk ga­li­bi­ye­ti­ni ala­rak büyük moral bu­lur­ken, ligi 7’nci haf­ta­sın­da mut­lak puan için git­ti­ği Kay­se­ri Yah­ya­lıs­por dep­las­ma­nın­dan eli boş döndü ve ra­ki­bi­ne 5-0 gibi ol­duk­ça fark­lı bir skor­la mağ­lup ola­rak lig­de­ki 6’ncı ye­nil­gi­si­ni aldı ve 3 pu­an­da kaldı
İKİNCİ KEZ 5 GOLLÜ YENİLGİ
      Böl­ge­sel Ama­tör Ligi’nin 7’nci haf­ta­sın­da tem­sil­ci­miz Ya­ban­lıs­por dep­las­man­da Yah­ya­lıs­por ile Yah­ya­lı İlçe Stadı’nda karşı kar­şı­ya geldi. Maça et­ki­li baş­la­yan ev sa­hi­bi ekip Yah­ya­lıs­por 19’uncu da­ki­ka­da İsmet Yaz­gan’ın go­lüy­le 1-0 öne ge­çer­ken, 33’üncü da­ki­ka­da ise sah­ne­ye çıkan Ra­ma­zan Durdu ceza sa­ha­sı için­den düz­gün bir vu­ruş­la skoru 2-0 yaptı. Bu golle Yah­ya­lıs­por so­yun­ma oda­sı­na 2-0 önde girdi. Mü­ca­de­le­nin 2’nci ya­rı­sı­na da et­ki­li baş­la­yan, oyun­da ve skor­da üs­tün­lü­ğü eline ge­çi­ren Yah­ya­lıs­por 64’üncü da­ki­ka­da Ra­ma­zan Durdu ile skoru 3-0’a ge­tir­di. Ra­ki­bi kar­şı­sın­da ol­duk­ça vasat bir oyun ser­gi­le­yen Ya­ban­lıs­por 4’üncü golü Sü­ley­man Öz­türk’ün aya­ğın­dan ka­le­sin­de gördü. 
İler­le­yen da­ki­ka­lar­da da oyun­da üs­tün­lü­ğü­nü elin­de tutan Kay­se­ri tem­sil­ci­si et­ki­li oyu­nu­nu 79’uncu da­ki­ka­da Emre Özden ile at­tı­ğı golle süs­le­me­si­nin ar­dın­dan kalan da­ki­ka­lar­da başka gol ol­ma­dı ve Ya­ban­lıs­por kötü bir oyun ser­gi­le­di­ği maçı çok kötü bir skor­la 5-0 mağ­lup ola­rak Cey­hans­por ma­çı­nın ar­dın­dan Yah­ya­lıs­por’a da aynı skor­la kay­bet­ti. Bu so­nu­cun ar­dın­dan 3 pu­an­da kalan Ya­ban­lıs­por haf­ta­yı 13’üncü sı­ra­da ta­mam­lar­ken, lig­de­ki ilk ga­li­bi­ye­ti­ni alan Yah­ya­lıs­por ise pu­anı­nı 7 ya­pa­rak 10’uncu sı­ra­ya yük­sel­di. Ya­ban­lıs­por, Böl­ge­sel Ama­tör Ligi 5’inci grup 8’inci haf­ta­sın­da kendi sa­ha­sın­da Hayat ekibi Rey­han­lıs­por’u konuk edecek.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : TFF, BAL Ligi,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20KASIM%20SALI-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı