Yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Kırşehir Şeker Fabrikası Yangın Eğitimi ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.

Kırşehir Haberleri 28 Mayıs 2019 13:31
Yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı
-A +A

         Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Kırşehir Şeker Fabrikası Yangın Eğitimi ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi.
         Kurum ve Kuruluşlarda tüm çalışanların, muhtemel yangın ve afet durumlarında meydana gelebilecek zararı en aza indirebilecek bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla, Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Kırşehir Şeker Fabrikası çalışanları ile birlikte “Yangın Eğitimi ve Tahliye Tatbikatı” gerçekleştirildi.
         Tatbikat öncesi, işyerlerinde ve evde yangın çıkması durumunda nasıl davranılması gerektiği konusunda eğitim verildi. Yangın riski oluşturan potansiyel tehditler, yangının türüne göre kullanılan söndürme maddeleri ve söndürme cihazları hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Oluşabilecek herhangi bir yangın sonrası yapılacak işler, toplanma bölgesi, toplanma bölgesinde ne yapılacağı ve yangın tüpü kontrollerinin belli periyotlarla yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Daha sonra fabrika bahçesinde güvenli bir alana toplanan personele, yangının yangın söndürme tüpü ile nasıl söndürüleceği tatbiki olarak gösterildi. Alevlere müdahale edilirken personeller de birebir uygulama yaparak sürece dâhil edildi. Gerçeğini aratmayan tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı