Yapılandırma Başvuruları İçin Belirlenen Süre Uzatıldı!

Kırşehir Vergi Dairesi, yapılandırma başvurularının 27 Ağustos'a kadar uzatıldığını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 3 Ağustos 2018 19:10
Yapılandırma Başvuruları İçin Belirlenen Süre Uzatıldı!
-A +A

            Kırşehir Vergi Dairesi, yapılandırma başvurularının 27 Ağustos'a kadar uzatıldığını açıkladı. 
            2018 vergi borcu yapılandırması başvurularının 31 Temmuz 2018 Salı günü sona ermesi bekleniyordu. Yapılan son dakika değişikliği ile son gün için belirlenen tarihte değişikliğe gidildi. Kırşehir Vergi Dairesi'nden edinilen bilgilere göre vergi borcu yapılandırmasından yararlanmak isteyen kişiler için tarih 27 Ağustos 2018 Cuma gününe kadar uzatıldı. Yapılandırmaya başvuran kişiler yüzde 90 ile yüzde 50 arasında değişen indirimlerden faydalanma imkanı bulacak. Vatandaşlar taksit seçeneği ile geçmiş yıllara ait cezaları taksitlendirebileceği gibi peşin ödemelerle büyük indirimlerden de faydalanabilecek.
              Kırşehir'de de mükellefler başvurularını Gelir İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet adresinden ve tüm vergi dairelerinden yapılabilecek. Dileyen vatandaşlar istedikleri işlemlere e-Devlet üzerinden erişebilecek. Yapılandırmalarla ilgili detaylı bilgiler almak isteyen kişilerse "gib.gov.tr" adresi üzerinden ya da 444 - 0 - 189 numaralı telefondan yapılandırmalara ilişkin detayları öğrenebilecek. Motorlu Taşıtlar Vergisinde büyük oranda ödeme kolaylığı, Trafik Para Cezaları ve diğer idari para cezalarında önemli indirim, Peşin ödemelerde Yurt İçi ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca %90 indirim, Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının %50’sinin silinmesi, Vergi ihtilaflarının sulh yoluyla sonlandırılmasında %80’e varan indirim, İşletme kayıtlarının cezasız ve faizsiz olarak gerçek duruma uygun hale getirilmesi, Eczanelerde cezasız faizsiz stok düzeltme, Matrah ve vergi artırımında vergi incelemesinden muafiyet, İnceleme ve tarhiyat safhasındaki borçlar için yapılandırma, Beyan edilmemiş gelirler ve kazançlar için pişmanlıkla cezasız ve faizsiz beyan, Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması, Borçları 18 taksitte 36 ay sürede ödeme, Yapılandırılan borçları anlaşmalı bankaların banka kartı ve kredi kartı ile ödeme, Vadesi 31.12.2013 tarihinden önce olan 100 TL ve altındaki borçların silinmesi.
VERGİ BORCU YAPILANDIRMASINDAN KİMLER FAYDALANABİLECEK?
              Çınar Kırşehir Haber Merkezi'nin Kırşehir Defterdarlığı'ndan edindiği bilgilere göre yasa kapsamında 31.03.2018 tarihi ve daha önceki dönemlere ait olan vergi, gümrük, SGK, idari para cezalarının yapılandırılması mümkün olacak. Kamu borcunun bulunduğu aşamaya göre borcun aslının belli bir tutarı, faiz ve cezalar, enflasyon farkı alınarak silinebilecek. 31.03.2018 döneminden sonraki borçlar içinse güncel ödemeler üzerinden hareket edilecek.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı