Yardım Melekleri İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçin İş Başında!

Kırşehir'de Yardım Melekleri olarak bilinen ve ihtiyaç ve muhtaç sahibi kişilere kol kanat geren Kırşehir Yardım Sevenler Derneği gece gündüz demeden marifetli elleriyle lezzete lezzet katıyorlar.

Kırşehir Haberleri 18 Ekim 2018 19:13
Yardım Melekleri İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçin İş Başında!
-A +A

      Kırşehir'de Yardım Melekleri olarak bilinen ve ihtiyaç ve muhtaç sahibi kişilere kol kanat geren Kırşehir Yardım Sevenler Derneği gece gündüz demeden marifetli elleriyle lezzete lezzet katıyorlar.
           Kırşehir'in tanıtımında da ayrı bir rol oynayan Kırşehir yardım Sevenler Derneği elde edilen gelirlerin tamamını ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kullanılıyor.   Kırşehir’in yöresel zenginliklerini tanıtan, hem de elde ettikleri gelirle öğrencilere burs veren Yardım Melekleri, Kadın Emek Pazarı’nda sac böreği ve çığırtma yapmaya devam ediyor. Tüm Kırşehir halkını sac böreği ve çığırtma yemeye davet ederek, öğrencilere destek olma noktasında Kırşehirlilere çağrıda bulunan Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Nurten            Büyüksaraçoğlu, bir öğrenciyi üstlenecek yardım severleri beklediklerini belirterek, şöyle konuştu:  “Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi olarak her yıl üniversite öğrencilerine burs veriyoruz. Her sene 8 ay boyunca bu bursumuzu devam ettiriyoruz. Öğrencilerimize az da olsa bir katkı olsun istiyoruz. Daha önce 100 öğrenciye veriyorduk, ama buna gücümüz yetmediği için 60 öğrenciye vermeye devam ettik. Bunu devam ettirebilmek için Emek Pazarımızda çalışmalar yapıyoruz. Yemekler, çaylar yapıyoruz, geziler düzenlemeye çalışıyoruz ve bunların geliri tamamen öğrencilerimizin burslarına gidiyor. Hatta Kadın Emek Pazarı’nda yapılan böreklerin satışı da yine öğrencilerimizin bursuna harcanıyor.
          Halkımızdan isteğimiz bize destek olmaları, yardımcı olmaları. Bu zamana kadar çok destek olan esnafımız var, insanımız var. Böreklerimizi yiyorlar ve fazla fazla yardımda bulunuyorlar. Ama biz istiyoruz ki bir öğrencimizi üstlenen kişiler olsun. Sene boyunca ben şu kadar öğrenciye burs vereceğim diye bize müracaat etsinler ve öğrencimize burs verelim. Bize destek olan herkese teşekkürler.
         “Emek Pazarımızda sac böreği yapılıyor. Peynirli börek, patlıcanlı börek, bunlar devamlı bulunuyor. Ben iddia ediyorum ki Kırşehir’in en güzel böreği burada yapılıyor. Herkesin tatmasını isterim. Bizler burada tamamen gönüllüyüz. Herkesi sac böreğine davet ediyorum.”


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı