Yardım Melekleri İş Başında!

Kırşehir'de Yardım Sevenler Derneği çatısı altında birleşen yardım melekleri özellikle öğrencilere sağladıkları desteklerle takdir topluyor.

Kırşehir Haberleri 26 Ekim 2018 19:12
Yardım Melekleri İş Başında!
-A +A

         Kırşehir'de Yardım Sevenler Derneği çatısı altında birleşen yardım melekleri özellikle öğrencilere sağladıkları desteklerle takdir topluyor.
         Çalışmalarına ilişkin bilgiler aktaran Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu her yıl çalışmalara devam edildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Her yıl olduğu gibi bu yıl da burslara ağırlık veriyoruz. Biliyorsunuz ki 4 yıllık üniversite okuyan üniversite öğrencilerine burs veriyoruz. Bu sene de devam edeceğiz. Listelerimizi hazırladık. Yaklaşık 70 öğrenciye her ay bursumuzu banka hesaplarına yatıracağız inşallah.
         Ekim ayından Mayıs ayına kadar bu bursları devam ettiriyoruz. Bu şekilde öğrencilere katkımız olsun diye çabalıyoruz. Bunun yanı sıra yine yemek, çay, gezi yapmayı düşünüyoruz. Biliyorsunuz gezi yapanlar o kadar çok ki bize pek sıra kalmıyor. Onun için biraz zorlandık ama bu sene inşallah gezilerimize başlayacağız. Halkımıza buradan da duyururuz. Bizimle gezmek isteyenlerin yanımızda olmalarını istiyoruz. Bu şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz.
         Emek pazarında gönüllü çalışan insanlarımız var. Daha önceki çalışanlarımız kazançlarını bize bağış yoluyla bize gönderiyorlar ve bu da bizim öğrencilerimize bir katkı olmuş oluyor. Buradan da kendilerine çok teşekkür ediyorum. Büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Hep gönüllü çalışanlarımıza zaten teşekkür ediyorum. Bu şekilde derneğimize bir katkı olmuş oluyor. Bunun yanı sıra bize bağış yapan insanlarımız hatta İstanbul’daki Yüksel Mermer’in, Yücel Mermer’in bağışlarını da unutmamak gerekir. Her zaman için bize destekte bulunuyorlar. İsim vermek gerekirse buradan unumuzu, yumurtamızı sağlayan Ekinciler Un Fabrikasına ve Kurt Yumurta ve Altun Yumurta’ya da çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bizim dernek olarak ayakta kalmamızı sağlayan insanlar.
         Dernek Yönetim Kurulu üyelerimiz asil üyeler 9 kişi. 9 da yedek üyemiz var. Arkadaşlarımızla bu işleri yürütmeye çalışıyoruz. Bizim tek amacımız çocuklarımız okusun. Onlara destek olalım.
         Kırşehir küçük yer. Birbirimizi tanıyoruz zaten. Eşimiz, dostumuz, ahbabımız durumu iyi olmayan öğrencileri bize bildiriyorlar. Bize dilekçe ile başvuruyorlar. Ama tabii ki herkese verme imkanımız yok. Bizim komisyonumuz var. Seçim yapıyoruz. Öncelik anne baba olmayan çocuklarımıza, durumu iyi olmayan çocuklarımızın, asgari ücretle 3 öğrencisi üniversitede okuyorsa biz ona da veriyoruz. Ama herkes bize başvuruyor ve biz bunu seçmekte zorlanıyoruz. Hatta bize neden verilmedi diye soranlar oluyor. Komisyonumuz inceliyor. Demek ki onlar hak etmiyorlar onun için veremiyoruz. Dediğim gibi önceliğimiz annesi babası olmayan çocuklar, durumu iyi olmayan çocuklar, asgari ücretle çalışan insanların hakkı diye düşünüyorum. Paramızı bankadan onların hesap numarasına aktarım yapıyoruz. Parayı elden vermiyoruz. Nisan ayından Mayıs adına kadar tam olarak ödüyoruz. Ama her ay ödeme imkânımız yok. Biz bir yardım kuruluşuyuz. Her an paramız olmayabiliyor. Ama tam olarak 8 ayda ödüyoruz. Bazen iki aylık bir yatırıyoruz. Bazen üç aylık yatırıyoruz. Bu şekilde sekiz aylığımızı tamamlıyoruz. Sadece 4 yıllık üniversite öğrencilerine veriyoruz. Çünkü o kadar yoğun istekler oldu ki biz bunları karşılamakta zorlandık.”


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı