Yarın, en büyük gün!

Kırşehir'deki çiçekçiler ve bazı esnaflar, yarın işyerlerini açık tutacak

Kırşehir Haberleri 11 Mayıs 2019 09:08
Yarın, en büyük gün!
-A +A

         Sevgi ve şefkatlerini üzerimizden eksik etmeyen annelerimiz için her yıl kutladığımız Anneler Günü, yarın çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bu özel günü kutlamak isteyenler, yarın alacakları çeşitli hediyelerle annelerine koşarak "Anneler Günü"nü kutlayacak. 1955 yılından beri kutlanan Anneler Günü’ne özel Kırşehir’de yarın çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
         Anneler Günü dolayısıyla yayımlanan mesajlarda, özünde sadece sevgi ve şefkat bulunan, yeri doldurulamayan, sözcüklere sığmayan, değeri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen dünyadaki en yüce duygunun annelik olduğunu ifade edilirken, Anneler Günü kutlamaları için Kırşehir’de hazırlıklar yapıldı. Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün olarak her yıl Mayıs ayının ikinci haftası Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanırken, Kırşehir’de özel ve anlamlı hediye seçimleri için çiçekçiler ve bazı esnaflar, yarın işyerlerini açık tutacak. Anneler Günü’ne özel indirimlerin de yapıldığı Kırşehir’de, her yıl olduğu gibi bu yıl da Anneler Günü, çiçekçilerin yüzünü güldürecek.
         Kırşehir Müftülüğü civarında faaliyet gösteren Yağmur Çiçekçilik Sahibi Ayhan Keleş, Anneler Günü nedeniyle çok özel çiçekler getirdiklerini belirtirken, "Anneler Günü'nde pembe renkli çiçeklerin tutulacağını düşünüyoruz. Bunların da pastel renkli buketlerle süsleyeceğiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da en fazla karanfilin tercih edileceğini sanıyorum. Karşılık beklemeden bizi geleceğe hazırlayan annelerimize duygularımızı yansıtabileceğimiz en güzel hediye, çiçektir. Çiçek hediye ettiğiniz kişinin yüzünde gördüğünüz tebessüm, sevginin gücünü anlatıyor. Bundan dolayı annelere daha çok çiçek hediye ediliyor" dedi.
         Ülkemizde 1955 yılından beri kutlanmakta olan Anneler Günü dolayısıyla 8 Mayıs Pazar günü Kırşehir’de değişik etkinlikler düzenlenecek. Anneler Günü yarın, Kırşehir Huzurevi’nde kalan yaşlıların ziyaret edilmesinin yanı sıra hastanede yatan hastaların da ziyaret edilerek Anneler Günü’nün kutlanacağı Kırşehir'de, çeşitli kurumlar tarafından da özel programlar düzenleneceği açıklandı.
         Anneler Günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı. ABD’de Anna Jarvis’in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanıyor.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Eyl%C3%BCl%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı