Yaşlılık Şurası 20 Şubat'ta Start Alacak

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 20-22 Şubat 2019 tarihleri arasında Ankara’da “ Yaşlılık Şurası” yapılacak.

Kırşehir Haberleri 12 Şubat 2019 12:56
Yaşlılık Şurası 20 Şubat'ta Start Alacak
-A +A

         Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 20-22 Şubat 2019 tarihleri arasında Ankara’da “ Yaşlılık Şurası” yapılacak.  Kırşehir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre. Uluslararası kuruluşların yanı sıra kamu ve özel sektör, akademi, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini bir araya getirerek, yaşlı bireylerin sorunlarını çok taraflı olarak elealmak ve müzakere etmek için ortak bir zemin sunması beklenen Şura’ya ilişkin ayrıntılı bilgi ve ön kayıt formuna www.yasliliksurasi.gov.tr adresinden ulaşılabilinecek.
         Ayrıca, aile bağlarının ve kuşaklar arasındaki iletişim ve dayanışmanın güçlenmesi amacıyla Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından” Köprü Kuşaklararası Dayanışma” temalı fotoğraf yarışması düzenlenecek. Söz konusu yarışma iki ana kategoride geliştirilecek olup, katılımcılar “Tek Mercek Yansıtma (SLR) Kategorisi”nde ve “Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı (ATF) Kategorisi”nde “Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı (ATF) Kategorisi”nde çektikleri fotoğrafları ile yarışmaya dahil olacaklar. Yarışma Jürisi de belirtilen kategorilerde yarışmacıların çektikleri fotoğrafları değerlendirecek. Jürinin sergilenmesini uygun gördüğü eserler, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek olan Yaşlılık Şurası’nda sergilenecektir. Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi kopruyarisma.ailevecalisma.gov.tr adresinde yer almakta olup, son başvuru tarihi 10 Şubat 2019 olarak belirlendi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı