Yaz etkinlikleri başladı

Kırşehir'de kütüphane yaz etkinlikleri programları başladı.

Kırşehir Haberleri 4 Temmuz 2019 09:04
Yaz etkinlikleri başladı
-A +A

           Kırşehir'de kütüphane yaz etkinlikleri programları başladı. 
         Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesinde düzenlenen etkinliklerde kadınlar, gençler ve çocuklar için yaz dönemini değerlendirebilecekleri kurslar veriliyor. Örgü, bebek yapımı etkinliği ve 3 boyutlu fotoğraflarla süsleme sanatlarının yapılarak kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurs programında el emeği ürünler hazırlanıp sergileniyor. Kadınların çoğunlukta rağbet gösterdiği örgü bebek yapımı etkinliği hakkında bilgi veren kurs eğitmeni Gülsen Çiçek, "Yerimizin şeffaf ve uygun olması nedeniyle öğrenci sayımız çok fazla, 60 kursiyer katılımını farklı bölümler halinde alıyoruz. Yaz kursu sonrası bir ay ara verip kış döneminde de kurslara devam edeceğiz" dedi. 
Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesinde çocukların ebeveynleri ile birlikte sanat, bilim, doğa gibi alanların yanı sıra atölye etkinlikleriyle de eğitim faaliyetleri sunuyor. KÜYAP 2018 yılı etkinlikleri sonrasında geri dönüşümlerin yapılması ve halktan gelen taleple yeni dönemde de başarılı eğitim programlarıyla çalışmalarını sürdürüyor. 
          Proje kapsamında; konunun uzmanları tarafından çocuk ve ebeveyn eğitimleri, sanat, bilim, doğa, spor alanlarında çeşitli atölyeler, toplumun ilgi duyduğu konularda uzman söyleşileri, katılımcılara “deneyim odaklı” öğrenme fırsatı sunulan çeşitli etkinlikler, yeni nesil çocuk ve gençlerin toplumsal farkındalık düzeylerini artıran sosyal sorumluluk kampanyaları düzenlenecek olup, katılımcıların sosyalleşeceği ve yaz döneminde kütüphanede keyifli anılar biriktireceği örnek bir“yaşayan kütüphane” modeli gerçekleştiriliyor. Kırşehir Aşık Paşa İl Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar eğlenerek öğreniyorlar.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı