Yaz Kur'an Kursları Sona Erdi!

Okulların yaz tatiline girmesinin ardından Kırşehir Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Cami ve Kur’an Kurslarımızda 25 Haziran’da başlayan Yaz Kur'an Kursları’nın 2018 yılı kapanış programı yapıldı.

Kırşehir Haberleri 17 Ağustos 2018 19:09
Yaz Kur'an Kursları Sona Erdi!
-A +A

         Okulların yaz tatiline girmesinin ardından Kırşehir Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren Cami ve Kur’an Kurslarımızda 25 Haziran’da başlayan Yaz Kur'an Kursları’nın 2018 yılı kapanış programı yapıldı.
         Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Merkezinde İl Müftülüğü tarafından bir kapanış programı düzenlendi. Düzenlenen programa İl Müftüsü Mehmet Yaman, Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, şube müdürleri, eğitim uzmanı, Kur’an Kursu öğreticileri, din görevlileri, Yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
         İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okunan Kur’an-ı Kerim ile program açılışı yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Müftü Yaman; “Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i bizlere öğreten efendimize salat ve selam olsun. Yaz Kur’an kurslarında büyük bir özveri ile çalışıp bu güzel yavrularımıza Yüce Kitabımızı öğreten görevlilerimize teşekkür ediyorum. Bu hizmetlerin yürütülmesinde bizlere her zaman destek olan Kırşehir halkından da Allah razı olsun. Bu kurslarda çocuklarımız kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimi, büyüklerine saygıyı,  manevi değerlerini, genel olarak toplumda ahlak kuralları içerisinde nasıl yaşanacağını öğrendiler. Emeği geçen hocalarımıza ve hoca hanımlara teşekkür ediyorum. Sevgili çocuklar camilerimize ve kurslarımıza Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeye çalıştınız, Yüce dinimiz İslam’ı öğrendiniz, İslam’ın temel esaslarını özet olarak öğrenmeye çalıştınız. İman, ahlak, amel gibi konularda bilgi sahibi oldunuz, ne mutlu sizlere. Allah izin verirse Cuma günü itibariyle bu seneki Kur’an kurslarımız kapanmış olacak. Bundan sonra inşallah eğitim öğretim göreceğiniz okullarda eğitime devam edeceksiniz. Derslerinizde başarılar diliyorum” dedi.
         Daha sonra camilere ve Kur’an kurslarına devam eden öğrenciler hazırlamış oldukları birbirinden güzel programları sundular. Program, kurs süresince düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı