Yemin Töreni Gerçekleşti

Kırşehir İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapmakta olan 357/1 kısa dönem erlerinin yemin töreni bugün saat 10.30’da Kırşehir Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

Kırşehir Haberleri 28 Kasım 2014 13:59
Yemin Töreni Gerçekleşti
-A +A
Haberin Videosu

    Kırşehir İl Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapmakta olan 357/1 kısa dönem erlerinin yemin töreni bugün saat 10.30’da Kırşehir Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.
Törende Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut ve çok sayıda kurum yetkililerinin yanı sıra Jandarma erlerin aileleri de katıldı. Kısa bir geçit töreninin ardından yoğun alkış alan kısa dönem erleri yemin töreni için tören mangası halinde silah başına geçerek yemin ettiler.
Yemin eden askerlerin aileleri yemin esnasında duygulu anlar yaşarken yoğun alkış aldı.
Yemin töreninin ardından Garnizon Komutanı Jan. Alb. Murat Bulut konuşmasını gerçekleştirdi. Jan. Alb. Murat Bulut gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında “Sayın Valim, Değerli konuklar, kıymetli silah arkadaşlarım, Kırşehir İl Jandarma Komutanlığında eğitimlerini sürdüren, 357. Kısa dönem erlerimizin yemin törenine katılarak bizleri onurlandırdınız. Şahsım ve İl Jandarma komutanlığı adına saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Değerli anne ve babalar; vatan hizmetini yerine getirmek için coşkuyla heyecanla bu kutsal ocağa koşarak gelen evlatlarınız, onur ve gururla dimdik karşınızda durmaktadırlar. Mehmetçikler, üç hafta gibi kısa bir sürede askerliğin temel esaslarını, harp sanatını, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığının önemini, ülkenin bölünmez bütünlüğüne inancı, karşılıklı sevgi ve saygıyı, ortak yaşamayı, paylaşmayı, sabır ve tahammülü, fedakârlığı, cesareti ve gelecekte alacakları görevleri yerine getirmek için gerekli olan bilgileri öğrenmişlerdir, onlarla ne kadar övünseniz azdır. Genç silah arkadaşlarım, sizler biraz önce milletimiz ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde anne, baba ve kıymetli konukların tanıklığında, silah arkadaşlarınızla omuz omuza, gerektiğinde Vatan, Cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve canınızı vereceğinize namus ve şerefiniz üzerine yemin ettiniz. Ettiğiniz bu yemin, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup, dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin simgesi ve kahraman Türk ordusuna mensup olduğunuzun kabul belgesidir. Şuandan itibaren vatan hizmeti görevini sizden önceki büyüklerinizden devraldınız. Kutsal nöbetini yerine getirip sizden sonraki kardeşlerinize bayrağı devredeceksiniz. Eminim ki, bu günü daima hatırlayacaksınız. Yemininize bağlı kalıp Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması ve suçluların yakalanarak adalete teslim edilmesi için kanun ve emirlere mutlak itaat edeceksiniz. Taşıdığınız üniformanın yüce Türk ulusunun şerefinin simgesi ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin aynası olduğunu unutmayınız. Laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğü, bağımsızlığı için gerektiğinde gözünüzü kırpmadan canınızı feda etmeye hazır olacaksınız. Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan, kanunları kendine daima rehber edineceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek, bayrağımız sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir. Ettiğiniz yeminin sizlere, ailelerinize, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve yüce milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diler, hepinizin gözlerinden öperim.” Şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından Vali Necati Şentürk yeni Jandarma erlere görevlerinde başarılı olmaları temennisinde bulundu. Jandarma erler düzenlenen kokteyl ile birlikte aile ve yakınları ile vakit geçirdi.Kaynak : www.kirsehirhaber365.com

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Kas%C4%B1m%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı