Yeni Hekimler Göreve Başladı!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım ünitesi ve spor polikliniğinde 3 yeni hekimin göreve başladığı bildirildi.

Kırşehir Haberleri 17 Ekim 2018 19:13
Yeni Hekimler Göreve Başladı!
-A +A

            Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yoğun bakım ünitesi ve spor polikliniğinde 3 yeni hekimin göreve başladığı bildirildi.
             AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden yapılan açıklamada, yoğun bakım ünitesi ve spor polikliniğine atanan 3 uzman hekimin kentte ilk kez görev yapacakları anımsatıldı. Spor hekiminin gençlerin yoğun ilgi gösterdiği spor alanında önemli hizmetler vereceği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Yoğun bakım ünitesine Dr. Öğr. Üyesi Avşar Zerman ile Uzm. Dr. Ayça Gümüş, spor hekimliğine ise Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Dündar’ın ataması yapılmıştır. Her iki branşta da hekimlerimiz hastanemize ilk kez atanmışlardır. Hekimlerimize görevlerinde başarılar dileriz. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği spor hekimimiz, spora katılım için muayene, sporcu kas iskelet sistemi yaralanmaları tanısı, tedavisi ve sportif rehabilitasyonu ile spora geri dönüşün planlanması, spor takımlarına, federasyonlarına veya büyük sportif organizasyonlara sağlık hizmeti sağlanması, fizyolojik yöntemler ile performans artımı konusunda danışmanlık, kronik hastalıklarda egzersiz reçetesi, yaşlılarda ve çocuklarda egzersiz planlaması gibi durumlarda vatandaşlarımıza hizmet verecektir." Öte yandan göreve başlayan hekimlerle ilgili açıklamada, görüşlerine yer verilen Kırşehir Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, "Her iki branşta’da hekimlerimiz hastanemize ilk kez atanmışlardır. Hekimlerimize görevlerinde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı. Yoğun Bakım Ünitesine hizmet verecek olan hekimlerin yanı sıra gençlerin yoğun ilgi gösterdiği spor hekiminin de bu alandaki ihtiyacı gidereceğine işaret eden Türkoğlu, şunları kaydetti: "Spor hekimimiz, spora katılım için muayene, sporcu kas-iskelet sistemi yaralanmaları tanısı, tedavisi ve sportif rehabilitasyonu ile spora geri dönüşün planlanması, spor takımlarına, federasyonlarına veya büyük sportif organizasyonlara sağlık hizmeti sağlanması, fizyolojik yöntemler ile performans artımı konusunda danışmanlık, dopingle mücadele ve ek besin desteği açısından danışmanlık, kronik hastalığı olan bireylerde egzersiz reçetesi planlaması ve yaşlılarda ve çocuklarda egzersiz planlaması gibi durumlarda vatandaşlarımıza hizmet vermektedir." 

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı