Yerel Basında Yeni Uygulama!

Kırşehir'de Resmi İlan Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Kırşehir'de resmi ilan hakkı alan yerel gazeteler Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir başkanlığında bir araya geldi.

İlçeler 2 Ekim 2018 19:13
Yerel Basında Yeni Uygulama!
-A +A

         Kırşehir'de Resmi İlan Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'in Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Kırşehir'de resmi ilan hakkı alan yerel gazeteler Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir başkanlığında bir araya geldi. Toplantıya Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir ve Yardımcısı Fatma Kara,  Valilik Basın Müdürlüğü Personelinden Pınar Altınköy Turan, Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ve yerel gazete sahipleri ve çalışanlarının da katıldığı toplantıda hayata geçirilen yeni uygulama ile ilgili bilgiler aktarıldı.
         Osman Demir yaptığı açıklamada, "Gazetelerin resmi ilan istihkaklarının belirlenmesine esas teşkil eden asgari yüzölçümü miktarı, 1.12 metrekareden 0.90 metrekareye indirildi. Yönetmelik ile gazetelerin yayın yerlerindeki son nokta-tali bayiler ve aboneler vasıtasıyla gerçekleştirilen asgarî fiili satış adedinde de değişiklik yapıldı. Buna göre, il merkezlerindeki asgari fiili satış adedi 250'den 200'e, ilçelerde ise 100'den 80' düşürüldü. Resmi ilan yayınlama hakkı kazanan gazetelerin bulunmadığı yerlerde ilan yayınlayabilecek alt vasıflı gazetelerin yüzölçümü ise 0.70 metrekareden 0.60 metrekareye indirildi" şeklinde bilgiler aktardı.
         Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün güler yüzlü personellerinden Fatma Kara ve Pınar Altınköy Turan, yerel gazete çalışanlarının ve sahiplerinin sorularını yanıtladı. Toplantı Kırşehir basınının, Osman Demir'e teşekkürlerini iletmesi ile sona erdi. 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı