SICAK HABER

Yerel İşbirliği İstişare Toplantısı

Mucur'da "Yerel İşbirliği Toplantısı" düzenlendi. Toplantıda, kamu hizmetlerinin en iyi şekilde kullanılması konusunda açıklamalarda bulunuldu.

Kırşehir Haberleri 17 Nisan 2018 09:13
Yerel İşbirliği İstişare Toplantısı
-A +A

                    Mucur'da "Yerel İşbirliği Toplantısı" düzenlendi. Toplantıda, kamu hizmetlerinin en iyi şekilde kullanılması konusunda açıklamalarda bulunuldu.
                    Mucur Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Bakım sorumlulukları ve diğer nedenler ile tarımda istihdam edilenler de dahil kısa ve uzun vadede ekonomik hayata katılamayan kadınların ve ilçe halkının, mesleki eğitimler yoluyla iş gücüne katılımının sağlanması hedefinde; Yerelde karar alıcı Mucur Kaymakamlığı'nın, kamu hizmetinin en etkin ve verimli şekilde gerçekleştirilmesinde gerekli tüm tedbirleri alarak bağlı kurum ve kuruluşları ve yerel ve bölgesel paydaşlar ve sivil toplum kuruluşları ile yerel bir örgütlenme modeli geliştirerek, istihdama dönük hibe ve destekleri fırsata çevirmek ve ilçe halkının, özellikle kadınlarımızın istihdamını artırmak hedefini taşıyan İstihdam İçin Yerel İşbirliği İstişare Toplantısı Mucur Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
                  Mucur İlçe Kaymakamı Kaya Çelik’in eşi Bahar Çelik, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Mucur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferhat Çağlayan, Türkiye İş Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü ve KOSGEB İl Müdürlüğü temsilcileri, siyasi parti başkanları, daire amirleri, muhtarlar, iş adamları ve genç girişimcilerin ve vatandaşlarımızın katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda; Mucur Belediyesi’nin istihdama dö
nük gerçekleştireceği KOP (Konya Ovası Projesi) İstihdam Projesi, KOSGEB ve İŞKUR ve Ticaret Odası Başkanlığı ve Tarım Bakanlığı destekleri tanıtıldı. İlçe Kaymakamlığımız bünyesinde oluşturulan Proje Geliştirme Ofisi'nde görev yapan personellerce başvurusu yapılacak istihdama dönük hibe programları ile teşvikler hakkında vatandaşlarla istişarelerde bulunuldu. İlçemizin istihdam artırma hedefine hizmet edecek yerel bir mekanizma oluşturulmasının gerekliliği vurgulanarak vatandaşların Kaymakamlık Proje Geliştirme Ofisi personellerinden her zaman yardım alabileceği belirtildi.”
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı