SICAK HABER

Yerel Medya Sorunları Vali Akın'a İletildi!

Kırşehir Haberleri 18 Mayıs 2019 12:51
Yerel Medya Sorunları Vali Akın'a İletildi!
-A +A

         Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı (KIRGARAT-C) Sait Yanık ve Cemiyet Üyeleri olan Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal, AHİ TV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eraslan, Ahi Yurdu Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alparslan Demirbaş, Kırşehir Çiğdem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Seyitgazioğlu, Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ı makamında ziyaret etti.
         Nezaket ziyaretinde bulunan cemiyet üyeleri Vali Akın ile sohbet gerçekleştirdi. Ülkenin ve Kırşehir gündeminden İlimizdeki huzur ve güvenliğe kadar birçok konuların konuşulduğu ziyaret şehrimizin genel durumunun istişaresi ile son buldu. Kırşehir'de yerel basının sorunlarının masaya yatırıldığı ziyarette Kırşehir Valisi İbrahim Akın, bu noktada görevini özveri ile gerçekleştiren basın kuruluşlarına ve çalışanlarına teşekkür etti.
                Ziyarette konuşan Vali Akın, gazete kağıdındaki fiyat artışı, resmi ilanlardaki düşüş, internet medyacılığı nedeniyle yazılı basının sorunlar yaşadığını belirtti. Basının fedakarlıklarla çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Akın, "Toplumun sorunlarını üst mercilere iletilmesinde, toplumun aydınlatılmasında bir aracı rolünü ifa ediyorsunuz. Görevinizden ve bu yaptığınız hizmetten dolayı tebrik ediyorum. Basınımız toplumun sorununu iletirken hassas bir dil kullanıyor, hassasiyet gösteriyorlar. Bunu yaptıkları haberlerde, kullandıkları dilde görüyoruz. Buda benim açımdan takdir edilmesi gereken bir durum. Bu hassasiyetin ve hoşgörünün devamını diliyorum. Mutlaka bizim yetişemediğimiz, göremediğimiz, kurumlarımızın hizmet anlamında eksiklikleri, aksaklıkları olabilir. Bunu basın mensuplarımız iletilmesi noktasında bir anlamda aracılık görevi yapıyorlar" dedi.
                Gazetecilerin ve medya çalışanlarının yaşadıkları sorunları anlatan Yanık da, "Sizlerin sorunumuza yardımcı olacağınıza inanıyoruz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı medya çalışanları zordadır. Her yıl çeşitli etkinlikler aracılığıyla basına da destek verilmesi gereklidir. Yine resmi ilanların çok düştüğü görülüyor. Bunun bir nebzede olsa düzeleceği ve artacağı beklentisi içerisindeyiz. Medya çalışanlarının çeşitli sorunları var, bu konu da ilgileneceğinizi ve destek olacağınızı ümit ediyoruz." şeklinde konuştu.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Kas%C4%B1m%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı