Yerel Medya'dan Vali Akın'a Ziyaret

Kırşehir’de görev yapan yerel basın kuruluşlarının sahipleri İçişleri Bakanlığı’nın son yaptığı atama ile Kırşehir’deki görevine devam edecek olan Kırşehir Valisi İbrahim Akın’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiler. 
Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman’ın da katıldığı ziyarette basın kuruluşları Vali Akın'a hayırlı olsun dileklerini sundu.
Kırşehir’de başarılı çalışmaların altına imza atan ve özellikle Ahilik Haftası’nın renkli ve dolu dolu geçmesi noktasında sürekli olarak fikir alışverişlerinde bulunan Vali İbrahim Akın yaptığı açıklamada  basının sorunları ve ülke genelinde ve ilimizde Korona Virüse karşı alınan tedbirler hakkında bilgi verdi. 
Kırşehir’de alınan üst düzey ve sıkı tedbirlerle korona virüs noktasında yaptıkları çalışmalar ve İl Hıfzısıhha Kurulu kararlarının vatandaşlara anında iletilmesi noktasında başarı gösteren Vali Akın’a teşekkür eden basın kuruluşları, maskesiz sokağa çıkma yasağının ve bu noktada da hızlı bir şekilde alınan kararların yerinde olduğunu dile getirdiler. 
Kırşehir’de Eylül ayı içerisinde kutlanması planlanan Ahilik Haftası’na ilişkin bilgiler aktaran Vali İbrahim Akın Ahilik Haftası’nın ilimizde alınan önlemler içerisin de bir aksilik olmadığı sürece alınan ciddi önlemler ile kutlanacağını bildirdi.
Ziyarete Çınar Kırşehir Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Kahraman’ın yanı sıra Umut Medya Şirketler Gurubu Sahibi Şerafettin Uğurlu,  Kırşehir Memleket Gazetesi Sahibi Murat Sürmeli , Kırşehir Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Havva Karakaya ve Ahi Televizyonu Genel Müdürü Mesut Dalkılıç Katıldı.
    Çınar Kırşehir Gazetesi ve kirsehirhaber365.com Ailesi olarak Kırşehir Valisi İbrahim Akın’a hayırlı olsun temennilerimizi iletirken çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz. 
VALİ İBRAHİM AKIN KİMDİR?
1970 yılında Çorum ili, Osmancık ilçesi, İncesu köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Çorum’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.
      09 Mayıs 1994 tarihinde Kastamonu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1995 yılı Haziran ayından itibaren (8) ay süreyle dil eğitimi ve inceleme araştırma yapmak üzere İngiltere’de bulundu. Kaymakam Adaylığı esnasında Denizli-Beyağaç ilçesi Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1997 yılında 83. Dönem Kaymakamlık kursunu bitirerek Afyonkarahisar-Kızılören ilçesi Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Diyarbakır-Kulp, Şanlıurfa-Akçakale ve Eskişehir-İnönü ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 25 Ocak 2006 tarihinde Mülkiye Müfettişliği, 01 Temmuz 2008 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliği görevine başladı.
        2009 yılı Eylül ayından 2013 yılı Ocak ayına kadar geçici görevli olarak Başbakanlıkta görev yaptı. 2013 yılı Ağustos ayından itibaren (1) yıl süreyle yurt dışı inceleme ve araştırma görevi kapsamında ABD’de bulundu. 16.04.2015 tarihinden itibaren Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta iken 14 Mayıs 2018 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Kırşehir Valiliği görevine atandı. Vali İbrahim Akın evli ve üç çocuk babasıdır.


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR