Yıldırım Kaya, Hız Kesmiyor!

Kırşehirli Yıldırım Kaya, Karapürçek Mahallesi'ndeki seçmenlerle buluştu

Kırşehir Haberleri 11 Haziran 2018 20:13
Yıldırım Kaya, Hız Kesmiyor!
-A +A

        CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya, Altındağ Karapürçek Mahallesi'nde seçmenlerle buluştu.
         Kırşehirli Yıldırım Kaya, yaptığı açıklamada, Altındağ'a bağlı Karapürçek Mahallesi'nin yoğun göç alan, özellikle de Ankara’nın Kırşehir ile birlikte çevre illerinden göç alan bir mahalle olduğunu açıkladı.
         Yıldırım Kaya, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Karapürçek Mahallesi'nin 2007 yılında 22 bin 815 olan nüfusu hızla artarak, 2017 yılında 76 bine 519’a ulaştı. Ancak yapılan hizmetler, nüfusun artış hızına ulaşamadığını söyleyebilirim. Büyük umutlarla Kırşehir dahil çevre illerden Ankara’ya göç edip Karapürçek’te yaşayanlar, istedikleri refaha burada da kavuşamamış. İşsizlik ve yoksulluk burada da peşlerini bırakmamış. Herkeste bir umutsuzluk ve gelecek kaygısı var. İşsizliğin ve yoksulluğun bitirilmesi hükümetlerin en öncelikli görevlerindendir. Herkesin doğduğu yerde doyması, göç etmek zorunda kalmaması; hükümetlerin istihdam yaratacak doğru politikalarıyla mümkündür.
         CHP 2018 Seçim Bildirgesi’nde işsizlikle, yoksullukla mücadele planını açıklamıştır: Yoksulluğa son vereceğiz: GSS (Genel Sağlık Sigortası) primleri devlet tarafından ödenen, Yeşil Kart sahibi her haneye aylık bin lira Aile Maaşı bağlayacağız. Aile Maaşı bağlanan ailelere; aylık 25 lira su, 50 lira elektrik ve kış aylarında 100 lira ısınma desteği vereceğiz. İşsizliğe son vereceğiz: 1 milyon 200 bini kadrolu kamu personeli olmak üzere, en az 4 milyon 200 bin kişi için ek istihdam sağlayacağız. Taşeron işçileri kadroya alacağız: Kapsam dışı bırakılan 500 bin taşeron işçiyi ilk 6 ayda kadroya alacağız. Asgari ücreti arttıracağız: Asgari ücreti net 2 bin 200 liraya çıkartacağız. Emeklinin gelirini artırıp ikramiye vereceğiz: En düşük emekli maaşını bin 500 liraya çıkartacağız. Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere birer maaş ikramiye vereceğiz.  Borç faizlerini sileceğiz: 26 Mayıs 2018 tarihi itibarıyla takibe düşmüş kredi kartı ve tüketici kredisi borç faizlerini sileceğiz. Anaparayı uzun vadede tahsil edeceğiz. İlk evim kredisi vereceğiz: Evi olmayan ailelere 'İlk Evim Kredisi' vereceğiz. Aylık yüzde 0,5 kamu bankalarından üst limiti 300 bin lira olan peşinatsız kredi verilecek. Kredi kullanmış yurttaşlarımıza da aynı koşullarda yeniden finansman olanağı sağlayacağız."
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı