Yıldırım Kaya, Muhtarlarla Görüştü!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara 2. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya, Keçiören muhtarlarını ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 1 Haziran 2018 20:13
Yıldırım Kaya, Muhtarlarla Görüştü!
-A +A

                 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara 2. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya, Keçiören muhtarlarını ziyaret etti.
                 Parti Meclisi Üyesi de olan Yıldırım Kaya, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "CHP olarak, yıllardır muhtarlarımızın sorunlarını çok yakından takip ettik, taleplerini dinledik. Partimizin çözüm önerileri her defasında AKP iktidarı tarafından reddedilse de, CHP iktidarında muhtarlarımızın tüm sorunlarını çözeceğimize söz verdik. 2018 Seçim Bildirgemizi de muhtarlarımızın görüş, öneri ve talepleri doğrultusunda hazırladık.
                 CHP 2018 Seçim Bildirgesi, muhtarlar politikamız ve çözüm önerilerimiz şöyle: Muhtarlıklar bünyesinde kuracağımız Mahalle Konseyleri ile yeni bir katılım mekanizması oluşturacağız. Mahalle muhtarlıklarına, Anayasa’da tanımlanmış yerel yönetim birimi statüsü vereceğiz. Bu doğrultuda muhtarlara bütçe ayıracak, belediyelerle birlikte sosyal projeler yapmalarına olanak tanıyacağız. Muhtarların yetki ve sorumluluklarını tek bir kanunda toplayacağız. Türkiye Muhtarlar Birliği'ni kuracağız. Muhtarlık seçimlerinde birleşik oy pusulası esasını getireceğiz. Muhtarların çağın gereklerine göre hizmet verebilmesi için gerekli altyapıyı oluşturacak, özlük hakları ve çalışma koşullarını iyileştireceğiz. Muhtarlıklara hizmet binası ile personel desteğini Belediye ve İl Özel İdareleri üzerinden sunacağız. Muhtarların kendi mahallelerini ilgilendiren konularda belediye meclisi veya il genel meclisi toplantılarına katılmalarına olanak tanıyacağız. İlgili konularda oy haklarının olmasını sağlayacağız. Biz muhtarlarımıza verdiğimiz sözümüzü tuttuk. Şimdi çözüme bir adım kadar yakınız."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı