Yıldırım Kaya'dan Bakan Selçuk'a Soru Önergesi!

Ankara'da yaşayan Kırşehirlilerin büyük desteğini alan ve Ankara Milletvekili seçilen Yıldırım Kaya, yemin töreninin ardından çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı.

Kırşehir Haberleri 12 Temmuz 2018 19:11
Yıldırım Kaya'dan Bakan Selçuk'a Soru Önergesi!
-A +A

                Ankara'da yaşayan Kırşehirlilerin büyük desteğini alan ve Ankara Milletvekili seçilen Yıldırım Kaya, yemin töreninin ardından çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Bir yandan TBMM'deki makamında Kırşehirlilerin tebriklerini ve ziyaretlerini kabul eden Kırşehirli milletvekili Yıldırım Kaya, yarın Kırşehir ile birlikte 81 İl'in Milli Eğitim Müdürleri ile buluşacak olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a yazılı bir soru önergesi sundu. 
              Yazılı soru önergesine ilişkin Çınar Kırşehir haber Merkezi'ne açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, " Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılması için,  Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında 652 sayılı KHK’nın, Madde/2-e fıkrası gereğince "Özel yetenek sahibi kişilerin eğitim ve öğretimi"ne ilişkin yazılı soru önergesi verdim" dedi. Kaya açıklamasında şunları ifade etti: " Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında 652 sayılı KHK’nın, Madde/2-e fıkrasında; “Özel yetenek sahibi kişilerin bu niteliklerini koruyucu ve geliştirici özel eğitim ve öğretim programlarını tasarlamak, uygulamak ve uygulanmasını koordine etmek.”hükmü yer almaktadır. Bugüne kadar özel yetenek sahibi kişiler için tasarladığınız program ve uygulamalar nelerdir? Özel yetenek sahibi kişilerin eğitimi için planlarınız nelerdir? Özel yetenek sahibi kişilerin eğitimi için Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına atama yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarına yapılacak yönetici atamalarında liyakat kriterleriniz neler olacaktır? Konularında Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'a soru önergesi verdim. Çalışmalarımız devam etmektedir." 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı