Yıldırım Kaya'ya Büyük İlgi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Ankara 2. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya, Altındağ İlçesi'nin gecekondu bölgesi Yenidoğan'da büyük ilgiyle karşılaştı.

Kırşehir Haberleri 5 Haziran 2018 20:12
Yıldırım Kaya'ya Büyük İlgi!
-A +A

                 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Ankara 2. Bölge 2. Sıra Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya, Altındağ İlçesi'nin gecekondu bölgesi Yenidoğan'da büyük ilgiyle karşılaştı.
                CHP Adayı Yıldırım Kaya, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Altındağ deyince ilk akla gelen semtlerden biri de Yenidoğan'dır. Ankara’nın merkezinde, Ulus’u gören, Kızılay’a 10 dakika mesafede, en eski yerleşim yerlerindendir. Ankara’nın göbeğinde olmasına rağmen bu avantajını kullanamamış/kullandırılmamış, çarpık kentleşmenin örneği… İşsizlik ve yoksulluk oranının yüksek olduğu bir semt.
                  Başlatılan Kentsel Dönüşüm Projesiyle de Yenidoğan’ın gerçek sahipleri mağdur edilmiş, yoksul ve dar gelirli insanlar yerlerini, yüksek gelirli insanlara bırakmak zorunda kalmış. Yeni binalarda artık hayat seviyesi daha yüksek insanlar yaşıyor. Suçla ve suçlularla birlikte anılan semt insanı, bir kez daha mağdur edilmiş… İşsizliğin, yoksulluğun, evsizliğin çözümü, hükümetlerin doğru politikalarıyla mümkündür. CHP iktidarında; işsizlik ve yoksullukla çok ciddi mücadele edilecek. Yoksullara, Aile Maaşı bağlanacak, su-elektrik-ısınma yardımı yapılacak, tüketici kredisi borç faizleri silinecek, düşük faizli ev kredisi verilecek, ek istihdam sağlanacak. 
  CHP 2018 Seçim Bildirgesi’nde işsizlikle, yoksullukla mücadele planını açıklamıştır:
Yoksulluğa son vereceğiz: GSS (Genel Sağlık Sigortası) primleri devlet tarafından ödenen, Yeşil Kart sahibi her haneye aylık 1.000 lira Aile Maaşı bağlayacağız. Aile Maaşı bağlanan ailelere; aylık 25 lira su, 50 lira elektrik ve kış aylarında 100 lira ısınma desteği vereceğiz.
                 İşsizliğe son vereceğiz: 1 milyon 200 bini kadrolu kamu personeli olmak üzere, en az 4 milyon 200 bin kişi için ek istihdam sağlayacağız. Taşeron işçileri kadroya alacağız: Kapsam dışı bırakılan 500 bin taşeron işçiyi ilk 6 ayda kadroya alacağız. Asgari ücreti arttıracağız: Asgari ücreti net 2 bin 200 liraya çıkartacağız. Emeklinin gelirini artırıp ikramiye vereceğiz: En düşük emekli maaşını bin 500 liraya çıkartacağız. Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere birer maaş ikramiye vereceğiz. 
Borç faizlerini sileceğiz: 26 Mayıs tarihi itibarıyla takibe düşmüş kredi kartı ve tüketici kredisi borç faizlerini sileceğiz. Anaparayı uzun vadede tahsil edeceğiz. İlk evim kredisi vereceğiz: Evi olmayan ailelere “İlk Evim Kredisi” vereceğiz. Aylık yüzde 0,5 kamu bankalarından üst limiti 300 bin TL olan peşinatsız kredi verilecek. Kredi kullanmış yurttaşlarımıza da aynı koşullarda yeniden finansman olanağı sağlayacağız.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı