YSK Açıkladı, Yerel Seçime 13 Parti Katılacak

Kırşehir'de 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimler öncesinde adayların çalışmaları devam ederken Kırşehir seçmenini de seçim heyecanı sardı bile.

İlçeler 3 Ocak 2019 14:15
YSK Açıkladı, Yerel Seçime 13 Parti Katılacak
-A +A

       Kırşehir'de 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimler öncesinde adayların çalışmaları devam ederken Kırşehir seçmenini de seçim heyecanı sardı bile. Kırşehir'in ekonomik, sosyal ve birçok alanda geleceğinin oylanacağı 31 Mart'ta Kırşehir için en güzel ve başarılı çalışmalar yapacak ve Kırşehir'in vizyon bir şehir olarak tüm dünyaya sesini duyuracak olan adaya oy vereceğini belirten Kırşehir seçmeninin kafasındaki soru işaretleri de adayların yaptığı açıklamalar ile bir bir gideriliyor. 
        Öte yandan Kırşehir halkının da merakla beklediği konuyu Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart yerel seçimlerine katılabilecek partileri açıkladı. 13 partinin seçimlere katılma yeterliliğine sahip olduğu belirlendi. Yerel seçimler için takvim işlemeye devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 31 Mart yerel seçimlerine katılabilecek partileri açıkladı bu kapsamda 13 partinin seçimlere katılma yeterliliğine sahip olduğu belirlendi. Kesin aday listeleri 3 Mart'ta ilan edilecek. Seçmen listeleri de, 4 ila 17 Ocak arasında askıda olacak. Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart yerel seçimlerine katılma yeterliliğine sahip partileri belirledi. Seçimlere katılacak 13 siyasi parti şöyle;1. Adalet ve Kalkınma Partisi,2. Bağımsız Türkiye Partisi, 3. Büyük Birlik Partisi, 4. Cumhuriyet Halk Partisi, 5. Demokrat Parti, 6. Demokratik Sol Parti, 7. Halkların Demokratik Partisi, 8. Hür Dava Partisi, 9. İyi Parti, 10. Milliyetçi Hareket Partisi, 11. Saadet Partisi, 12. Türkiye Komünist Partisi, 13. Vatan Partisi. 
        YSK'nın 31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için hazırladığı takvim kapsamında seçim sürecine de geçildi. 4 Ocak Cuma günü saat 08.00 itibarıyla muhtarlık bölgesi askı listeleri askıya çıkarılacak ve 'www.ysk.gov.tr' adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtları sorgulanabilecek. 10 Ocak Perşembe güne kadar siyasi partiler, mahalli idareler seçimleri için hangi seçim çevrelerinde hangi usul ve esaslarla aday tespiti yapacaklarını YSK'ya bildirecek. YSK tarafından belirlenen seçim takvimi Ocak ayı içerisinde şöyle işleyecek: 17 Ocak Perşembe: Muhtarlık bölgesi askı listeleri askıdan indirilecek. Bina bazında seçmen kayıtlarının 'www.ysk.gov.tr' adresinden sorgulanması sona erecek. Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından seyyar sandık kurulu talep formu ile ilçe seçim kurulu başkanlığına gönderilmek üzere muhtarlığa başvuru süreleri dolacak. 27 Ocak Pazar: Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için YSK tarafından kura çekilecek. 31 Ocak Perşembe: Seçmen kütükleri kesinleştirilecek ve seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıklar belirlenecek. Siyasi partiler aday adayı listelerinden büyükşehir belediye başkan seçimi ile ilgili olanlarını il seçim kurullarına, belediye başkanlığı, belediye ve il genel meclisi üyelikleri seçimi ile ilgili olanlarını ise ön seçim ilçe seçim kurullarına alındı belgesi karşılığında verecek.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem Oldu!

Kırşehir'de Deprem Oldu!

23:03 27 Temmuz 2019
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
Otomobil şarampole devrildi!

Otomobil şarampole devrildi!

17:48 13 Ağustos 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı