Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı yapılacak

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sayfası aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı'na ilişkin detaylı bilgiler aktardı.

Kırşehir Haberleri 2 Şubat 2019 19:14
Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı yapılacak
-A +A

                 Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası resmi internet sayfası aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı'na ilişkin detaylı bilgiler aktardı. 
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: "Pakistan Başbakanı İmran Han'ın 3-4 Ocak 2019 tarihlerinde ülkemizi ziyareti sırasında Türkiye-Pakistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YD K) 6. Toplantısı'nın 2019 yılı içinde  İslamabad'da düzenlenmesi için hazırlıklara başlandığı bildirilmektedir. Belirtilen çerçevede Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen "Ticaret ve Yatırım Ortak Çalışma Grubu'nda (OÇG)" gündeme getirilmesi gereken hususlar ve ele alınabilecek işbirliği konularına ilişkin Birliğimiz görüş ve talepleri sorulmaktadır. Odanız/Borsanız tespit, görüş ve önerilerinin, Ticaret Bakanlığımıza iletilrnek üzere, 7 Şubat 2019 Perşembe günü mesai bitimine kadar e-posta yoluyla (kaan.gaffaroglu@tobb.org.tr) iletilmesi gerekmektedir."
                  Öte yandan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı duyuru ile Messe Fuarı'na ilişkin de bilgiler verdi. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan duyuruda şu ifadeler kaydedildi: "İstanbul Ticaret Odası’ndan alınan bir yazıda, ülkemiz sanayi sektörünün uluslararası platformda geniş bir yelpazede yer alması ve tanıtılmasının büyük önem taşıdığı, bu çerçevede Almanya'nın Hannover şehrinde her yıl düzenlenen Hannover Messe Fuarının Türkiye Milli İştirak Organizasyonu'nun, 1992 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlendiği ifade edilmektedir. Yazıda devamla, Hannover Messe'nin dünyanın en önemli ve kapsamlı sanayi fuarı olduğu, 1-5 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenecek Hannover Messe 2019 Türkiye Milli İştiraki'nin;  Hall 3 (Yan Sanayi), Hall 4 (Yan Sanayi, Hall 12 (Enerji), Hall 13 (Enerji) ve Hall 21 (Hidrolik, Pnömatik ve Akışkan Gücü) olmak üzere 5 ayrı ihtisas salonunda yer alacağı belirtilmektedir. İstanbul Ticaret Odası tarafından sektör mensuplarına avantajlı imkanlar sunabilmek amacı ile, Hannover Messe 2019 Türkiye Milli İştiraki m2 katılım bedelinin, tüm ana hizmetler dahil 2.880 TL/m2 olduğu ifade edilmektedir. Yazıda ayrıca, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından yaklaşık %60 oranında desteklenen Türkiye Milli İştiraki teşvik işlemlerinin İstanbul Ticaret Odası'nca takip edileceği bildirilmektedir."
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20A%C4%9Fustos%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı