Zarar Gören Çiftçiye Destek!

Dolu ve selden zarar gören çiftçilerimizin yanında oldu

Kırşehir Haberleri 29 Mayıs 2018 20:11
Zarar Gören Çiftçiye Destek!
-A +A

                 Kırşehir'e bağlı Çiçekdağı İlçesi'nde Cumartesi günü yağan dolu ve sel afetinin ardından ekili arazilerde oluşan zararlar nedeniyle Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü harekete geçti. 
                 Dolu ve sel afatının ardından hemen harekete geçerek Çiçekdağı’na giden İl Müdürü Kenan Şahin ve Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik personelleri arazilerde oluşan zarar ziyan alanları gezerek çiftçilere bakanlık tarafından yapılacak destekleri anlattılar. 
                  Dolu ve sel afatının ardından ertesi gün hemen köyleri gezerek zarar gören çiftçilerin yarasına merhem olmaya çalışan İl Müdürü Kenan Şahin, şu açıklamalarda bulundu: “Devletimiz büyüktür ve her daim çiftçimizin yanındadır. İl ve ilçe Müdürlüğümüz bünyesinde kurulan komisyonların raporları doğrultusunda dolu ve sel afatında zarar gören yerleri bakanlığımıza bildireceğiz. Biz zarar gören köylülerimizin mağduriyetinin giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunduk. Bakanlığımız yetkilileri de en kısa sürede gerekeni yapacaktır. Doğal afet olan bölgede Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) yapılmış olan arazilerde zarar tespiti yapacağını ve buna göre de arazi sahiplerine ödeme yapılacaktır. Ayrıca dolu ve sel den arazisi zarar gören çiftçilerimize Devletimiz, Bakanlar Kurulu kararıyla borç ertelemesi ve düşük faizli kredi gibi desteklemeleri olacaktır.  Yine geçtiğimiz hafta ilimiz merkeze bağlı Değirmenkaşı ve Ulupınar Köyleri ile Boztepe'de yaşanan dolu ve sel ’in neden olduğu afet bölgelerine teknik personellerimizle birlikte itikal edip,  buralarda da oluşan zarar ziyanları tespit ederek bakanlığımıza bildirdik. Devlet olarak bizler her daim çiftçilerimizin yanındayız.”
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı