Zengin'den Sert Eleştiri!

Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için aday adaylığı başvurusu yapan ve İl Başkanlığı görevinden 26 Nisan'da ayrılan Yılmaz Zengin, yaptığı açıklamada, “Türkiye, 24 Haziran'da çok önemli bir sınavdan geçecek.

Kırşehir Haberleri 11 Mayıs 2018 19:09
Zengin'den Sert Eleştiri!
-A +A

         Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri için aday adaylığı başvurusu yapan ve İl Başkanlığı görevinden 26 Nisan'da ayrılan Yılmaz Zengin, yaptığı açıklamada, “Türkiye, 24 Haziran'da çok önemli bir sınavdan geçecek. Millet iktidarının kurulması için bu seçim büyük anlam taşıyor. Türk Halkı, Cumhurbaşkanlığı ile 27. Dönem Milletvekili Seçimleri'nde çok önemli karar aşamasında olacak. Halkımız kendi iktidarını kurmak istiyor. Duyarlı olan herkes, Türkiye'yi uçurumun kenarına götüren AK Parti'ye dur diyecektir. Bu nedenle ülkemizin sağcısı da, solcusu da ilk kez bir araya geldi” dedi.
         Milletvekili Aday Adayı Yılmaz Zengin, AK Parti iktidarını eleştirerek şunları söyledi: “Ülkemizde, 24 Haziran tarihinde çok önemli bir seçim olacak.Türk halkı, 16 yıllık AK Parti iktidarının ülkemizi getirdiği yeri bilmektedir. Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Seçimleri'nde halkımız kendi iktidarını kuracaktır. Buna çok samimi olarak inanıyoruz. Kırşehirliler de 24 Haziran'da AK Parti iktidarına gerekli dersi verecektir. AK Partililer, 'İstikrar sürsün Türkiye büyüsün, istikrar sürsün Kırşehir büyüsün' sloganını kullanıyorlar. Kendileri bile bu slogana inanmıyorlar. AK Parti, 16 yıllık süreç içerisinde hangi yatırımı yaptılar? İstihdama yönelik yatırım var mı? Kırşehir'in nasıl büyüdüğünü bize anlatsınlar. İşsizlik çığ gibi büyüyor. İstihdama yönelik tek devlet yatırımı olan Kırşehir Şeker Fabrikasını sattılar. Yatırıma yönelik projesi olmayan AK Parti, rutin işlerle övünmeye çalışıyor. Biz yandaş değil vatandaş anlayışıyla hareket ederek, Kırşehir’imizin geleceği için hep birlikte hareket edeceğiz. AK parti iktidara gelmeden önce Kırşehir Nüfusu 251 bindi. Milletvekili sayımız ise 3’tü. Belde sayımız 23’iken şimdi bu sayı 3’e düştü. AK Parti tekrar iktidara gelirse korkum milletvekili sayısı 1’e, Kırşehir Nüfusu da 190 Binin altına inecek. Kırşehir sürekli Beyin göçü veriyor. Buda bizi son derece rahatsız ediyor. Kırşehir’imizin göz bebeği olan Ahi Evran Üniversitemizde her yıl çok kaliteli mezunlar veriyoruz ama takip ettiğimizde mezunların, Kırşehir ile ilgili hiçbir hayali yok ve burada kalma gibi durum söz konusu değil, sürekli göç veren bir il haline geldi.”


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı