20 Haziran 2018 16:00
-A +A
Seda Kızıltepe Baysal

Seda Kızıltepe Baysal

Adalet ve İnsanlar!

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

         Kırşehir vicdanlı bir şehir aslında. Üzgün, kırgın, küsmüş ama vicdanlı.
         Ankara ile Kayseri arasına sıkışmışlıktan kurtulmak isteyen, sanayisiyle, eğitimiyle, ekonomisiyle, tarımı ve hayvancılığı ile, kültürü ve tarihi zenginlikleri ile adının duyulmasını isteyen fakat bunu yıllarca bir türlü başaramayan bir şehir.
         Ahi Evran-ı Veli'si, Aşıkpaşa'sı ile ekonomiye ve Türk Dili'ne büyük katkılar sunan, Cacabey'i ile üniversitelileşmenin ilk temellerini atan şehirdir Kırşehir.
         Kırşehir, 1954’ten bu yana devletten istediğini alamamış bir kent.
         Eline birkaç kez fırsat geçmesine rağmen bunu değerlendiremediği bir gerçek.
         Vatanına, milletine, bayrağına, yasalara bağlılık konusundaki başarısı nedeniyle, huzurlu kentlerin başında yer alıyor.
         Yani, devletine bağlı bir kent.
         15 Temmuz gecesinden itibaren bağlılığını ortaya koyduğu gibi, 7 Ağustos Pazar günü düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne de büyük katılımla, devlete bağlılığını gösterdi.
         Esnafın kan ağladığı, iş sahalarının her geçen gün azaldığı, eğitimin dibe vurduğu değil de aydınlık geleceğe kavuşmak için herkesin elini taşın en altına koyduğu bir şehir.
         Gelelim 24 Haziran'a. Zor bir süreçten geçti Türkiye. Bütün zorlukların üstesinden gelebilecek kuvveti elbette var. Bayrağı dalgalandıkça yürekleri kaplayan coşku olduğu müddetçe Türkiye'nin önüne kimse duramayacak bunu dünya biliyor.
         24 Haziran seçimlerinden sonra aydınlık bir gelecek bekliyor olacak bizi.
         Sen-ben tartışmalarının son bulduğu günler bizim olacak. Biz duygusuyla Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine el birliği ile taşıyacağız.
         Umut var mı? Elbette var. Bun umutluyum. Çocuklarımızın özgürce yaşadığı aydınlık geleceklerin bizim olduğu ve tartışmaların, ihanetlerin son bulacağı bir Türkiye'yi hayal etmekten alamıyorum kendimi.
         Kırşehir kazanacak buna da inanıyorum. İster gülün ister ağlayın fakat ben bu günlerin geleceğinin garantisi ile atıyorum bütün adımlarımı.
         Elbette biri görecek Kırşehir'i... Gösterdiği çabayı, birlikteliği, beraberliği ve inancı. Kırşehir kazansın da, kim başlatırsa başlatsın, önemli değil.
         Önemli olan Kırşehir’in çıkarlarıdır.
         Gerisi teferruat.
         Sağlıcakla kalın...


Anahtar Kelimeler : Seda KIZILTEPE BAYSAL ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

eminebastug40@gmail.com

17:46 6 Temmuz 2018

Aynen Memleketim artık kazansın Seda Hanım. Yıllardır hep geri planda kaldı, etrafımızı çevreleyen üç büyük şehrin gölgesinde kalmaktan hiç kimsenin aklına bile gelmedi Garip Şehrim benim. İnşallah şeytanın bacağı artık kırılacak diye düşünüyorum, en azından öyle umut ediyorum. Sevgiyle kalın eminebastug40@gmail.com
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20%C5%9Eubat%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı