7 Nisan 2018 16:20
-A +A
Handan Yıldız Bayrak

Handan Yıldız Bayrak

Ameri'kan'lı Bir Yazı

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

Bir süredir dikkatimi çeken bazı şeyler vardı. Belki sizinle paylaşma imkânım olmamıştır. 
Yakın geçmişte, ülkemizde meydana gelen bombalı eylemlerin az öncesinde Amerika açıklama yapar, kendi vatandaşlarını Türkiye’ye gelmemesi, Türkiye’deki vatandaşlarını da evden çıkmaması konusunda uyarırdı. Bir bakardık ki patlama olmuş. 
Şimdi biz unutkan bir millet olduğumuzdan bunlar aklımızdan çıkıvermişti. Haberlerde pek karşılaşmadığımız ama sosyal medyadan belki haberdar olduğumuz bir olay oldu. Amerika, Afganistan’da hafızlık merasimi yapılan bir Kur’an Kursu'na bombalı saldırıda bulundu ve yüzden fazla hafız çocuk şehit edildi. Yazarken bile 100 harf kullanmadığımız bir olay oldu 100 çocuk! Yıllardır Afganistan önce Rus zulmü ardından Amerika derken ismi konulmamış bir soykırımın merkezi haline geldi. Gelgelelim bizim dünya insan haklarıcılarımıza, barış örgütçülerimize… 
Siz ki denizde öldürülen balıklardan, kürkü için vurulan hayvanlara, öldürülen teröristleri savunmaktan 17 Eylül'e kadar her şeye itiraz ettiniz. Çoğu zaman haklıydınız fakat yetersizsiniz! Yetersizsiniz; çünkü söz konusu Müslüman kanı olunca susmayı tercih ettiniz! 17 Eylül'den sonra sivil halkın katledildiğini iddia ettiniz de 100 tane sivil çocuğa ses çıkarmadınız. Samimiyetsizsiniz! Çünkü sizin ağababalarınız zaten Ameri’kan’! 
Ne demişti şair: “Öldürdü mü Amerika gibi öldüreceksin, kimsenin sesi çıkmayacak!”
Vietnam yetmedi mi sana, Irak, Guantanamo? Yıllardır Afganistan’da döktüğün kanlar karnını doyurmadı mı? Kan emici vampirsin sen. Ümmetin geleceğine el koymanın peşindesin! Petrol gördüğün yere zehrini akıtırsın, ahh! Afedersin demokrasi getirip özgürleştiriyordun değil mi?
Dünyanın damarlarına jilet atan bir psikopat gibi Amerika. Her bombalamanın altında imzası, her merminin üstünde adı var. Şaşırmayım Mescid-i Aksa saldırında kullanılan mermiler ve bazısı Allahın rahmeti ile patlamayan bombaların üstünde USA yazıyor. Daha düne kadar IŞİD’e nasıl destek verdiğini, askeri eğitimle desteklediğini kendimiz gördük. Öyle ya aksi taktirde Türkiye’de patlatılan bombanın zamanını başka türlü nasıl bilebilirdi ki?
Soruyorum size şimdi sizin hâlâ büyük Amerika hayranlığınız var mı? Yoksa siz hâlâ orayı özgürlükler ülkesi olarak mı görüyorsunuz? 
Orası özgürlükler değil, “özgürleştirenler” ülkesi… 
Eğer hâlâ anlama yetiniz varsa!
 

Anahtar Kelimeler : Handan YILDIZ BAYRAK,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı