SICAK HABER
27 Ekim 2018 15:14
-A +A
Muhammed Emin Hekimhan

Muhammed Emin Hekimhan

ANNE

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

KALEMİMDEN DAMLALAR
İçimde bir yangın var. Bir iki gündür bu acıları çekiyorum. Öyle bir yangın ki acı çektirmekle kalmayıp beni takatsiz bırakıyor. Eskisi gibi yürüyüp koşamıyorum. Gittikçe de artıyor halsizliğim. Çocuklarım da daha yeni yeni yürümeye başladılar ve benim sütüme ihtiyaçları var. Ama ben… Eski günlerdeki gibi sağlıklı beslenip yavrularımı emziremiyorum.

Yavrularım artık kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendiler ama daha kendi başlarına anne sütü dışında yiyeceklerle beslenecek hale gelemediler. Zira, iki aylık bile olmadılar.
Nasıl bir haldir ki bu bir türlü geçmiyor. İlk başladığı gün bol bol su içiyordum fayda etmiyordu. Bundan sonra da etmez gibime geliyor. Ne su içmenin ne serin rüzgarlı havada gezmenin dindirmediği bu yangın yavaş yavaş artarak sonunda beni bu hallere düşürdü.
Ağzımın tadı da kalmadı. Hiçbir şeyden tat alamaz hale geldim. Bir yerden bir yere yemek bulmak için bile gitmek istemiyor canım artık. Yatıp uyumak istiyorum. Sadece yatıp uyumak. Ama ya çocuklarım ne olacak. Onlara kim bakacak? Kimse bakmaz biliyorum. Ama uyumak, uyumak istiyorum. Sadece uyuyunca acılarımı hissetmeden rahata kavuşabiliyorum.
Evimde yatmak ve uyumak dünyanın en güzel şeyi olmalı. Artık bu kırık dökük ahşap evin tavanı da içimi boğuyor. Eskiden hiç dikkat etmezdim. Bir iki gündür karanlık evimin renkleri de içimdeki yangını körükleyen koyuluğa büründü sanki. Bu loş ve biraz da rutubetli ev ortamı da daha çok uyuma isteğini arttırıyor.
Yavrularım da benden bugün yeteri kadar süt ememediler. Zaten sütüm de yok. Beslenemediğim için sütüm de kalmadı. Yavrularım da halsizleşmeye başladılar. Artık eskisi gibi çevremde hoplayıp zıplayamıyorlar ve karnımın altına doğru sürünüyorlar ve memelerimi bulup emmek istiyorlar ama nafile.
Artık ayağa bile kalkamıyorum iki gün bitti. Üçüncü günün sonuna çıkamam gibime geliyor. Hadi ben neyse de yavrularım ne olacak. Onlar da mı açlıktan ölecekler?
Nefes almakta zorlanmaya başladım. Yavrularım! Yavrularım! Ne olacak yavrularıma? Kim bakacak onlara? Hiçbir anne köpek sahip çıkmaz onlara. Belki hayvansever insanlar bilseler sahip çıkarlar. Onlar bulana, duyana kadar belki onlar da ölürler.
Siz bari dışarı çıkın ve yanımda değil dışarıda birbirinize sarılıp yatın. Belki birileri sizi görür de sahiplenir yavrularım!
Bu arada sürünerek dışarı çıkan bir yavruyu gören birisi bağırdı:
- Burada bir yavru köpek var. Geldiler ve baktılar. İçlerinden başka birisi:
- Geçen gün belediye görevlilerinin zehirlediği köpek ve yavruları da varmış yeni görüyorum. Bakın şu küçük tahta kulübenin içindeler.


Anahtar Kelimeler : Muhammed EMİN HEKİMHAN,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı