10 Nisan 2019 15:49
-A +A
Veli DOĞRU

Veli DOĞRU

BAŞKA TÜRKİYE YOK

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

      Malum 31 Mart 'ta yerel olan bir seçim geçirdik. Seçimler bizim kendi bekamızı, kendimiz belirlememizdir. 
      Değerli kardeşlerim, seçimler geçer, kişiler geçer, partiler geçer, ebedi olacak olan ümmete umut olan, mazluma derman olan bu topraklardır. Derdimiz sandıkta şahsi menfaatimizi veya kişi ve partilerin menfaatini düşünmek yanlış olacağı kanaatindeyim. 
      Seçimler bizim düşüncelerimizi izah etme aracımız olmalı. Kavga ve  gürültü sebebi olmasına meydan bırakmamamız  gerek. Bize ne oldu da geçici süreçler için kalpler kırmaya, canlar yakmaya başladık. Ne gerek var? Daha doğrusu bize ne faydası var bu durumun?  Bizi ortak noktada birleştirecek değerlerimize sımsıkı sarılıp birbirimize kenetlenmek daha doğru olmaz mı? İdeolojilerimiz veya fikirlerimiz ne olursa olsun ama bu kadim devletin bekasını düşünmek hepimizin asil görevidir. Sevgili kardeşlerim, bizi biz olmaktan ayıran tüm olaylardan uzak kalalım. Çünkü biz birlikte Türkiye, birlikte biziz. Gelin kimleri kırdıysak, kimleri incittiysek gidip gönüllerini alalım. 
     Alalım ki birlik ve dirlik içinde olalım. Çünkü başka Türkiye yok. Bizim biz olduğumuz başka topraklar yok. Seçimler oldu bitti seçilen başkanlar halkı düşünme vakti. Kavgadan ve kargaşadan uzak bir şekilde, eleştiriyi seviyeli bir boyutta yapıp hizmetlerini yapsınlar. Başkanlardan isteğim ve arzum şudur. 
     Oy veren vermeyen tüm kesimi kucaklayalım en çokta size uzak olan insanları. Ne güzel demiş Abdurrahim Karakoç; 
Toz konmasın sakın sana
Hakkı geçer halkın sana
Gücenmesin yakın sana
Uzak senden incinmesin 
Yakınlar gücenmesin sizler uzakları kucaklayın. Uzakları da yakın edebilen kişidir belediye başkanı. 
Ülkemizi böyle seçim kavgası sarmasın. Öyle bir asırda yaşıyoruz ki en ufak bir ayrılık bizlere ağır bedeller ödetir. En ufak ayrılığa ve ötekileştirmeye sebep olmayalım. Keşke Cumhurbaşkanımız şöyle bir şey yapsa seçilen tüm başkanlarla bir araya gelip bütünleştirici ve kucaklayıcı mesajlar verse.
Derdim siyasi parti veya şahıslar değildir. Derdim ülkemin menfaati, mazlumun umuduna kulak vermek. Zalime Yavuz kesilmektir. 
Rabbim seçilen tüm başkanlarımızı bu ülkeye en iyi şekilde hizmet etmeyi nasip etsin. Birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın. Bizlere güç versin İnşAllah.

Anahtar Kelimeler : Veli DOĞRU ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Ekim%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı