2 Şubat 2019 15:01
-A +A
Seda Kızıltepe Baysal

Seda Kızıltepe Baysal

Bin Sayı Geride Kaldı!

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

     Çınar Kırşehir Gazetesi.
                Yıl 2005'te heyecanla kurduğumuz, Hedefsiz İnsan kökleri Kesilmiş Ağaç Gibidir sözü ile içimizin titrediği yıllarca emek verdiğimiz eserimiz.
                Her sayı, yeni umutlarla dolu oldu bizim için!
                  Her bir sayı verilen emeğin karşılığının onlarca kez alındığının açık bir göstergesi niteliğinde oldu.
                Yepyeni bir ekiple 2 Kasım'da çıktığımız ve zorluklarla karşılaşacağımızı bildiğimiz bu önemli yolda tam 1000 sayıyı geride bırakmanın gururunu yaşıyoruz.
                Sizlerden aldığımız destekle yeni dalyamıza da sizlerin imzasını attık.
                 Biz Kırşehir'in gazetesi olduk. Kırşehir halkının sesi, gözü, kulağı ve bazen nefesi, ağladığında gözyaşı; güldüğünde ise yüzündeki tebessüm olduk.  Çınar Ailesi olarak Kırşehir'in ve Kırşehir halkının heyecanını yeniden Kırşehir'e aktardık. Zirvede yerimizi almak yerine zirvede kalabilmenin ve başarı çizgimizin hedeflerinde ilerlemeye çalıştık. Tabi bunlar da değerli okuyucularımızın ve takipçilerimizin desteği ile oldu.
                İnsan için ne kadar kolay. 1000 deyince bir çırpıda çıkıveriyor aslında tek kelimede. Bin sayı.
                Ama öyle değil, sabahın erken saatlerinde aynı heyecanla aldık klavyemizi avuçlarımızın içine. Kırşehir halkının ne istediğini, nasıl sorunlar yaşadığını bilerek çıktık bizler bu yola. Olumsuz tepkiler aldığımız anlar olmadı mı? Elbette oldu. Ama biz yılmadık. Çınar Ailesi kenetlenerek bugün sizlerin karşısına çıkma heyecanı içinde olduk. Yaptığımız işi seviyorduk ve bu bizim için en büyük alternatif oldu. Etrafımızdaki gereksizlere aldırış etmeden tek tek sıraladık cümlelerimizi.
          Bazen yorulduk, bazen sıkıldık bazen ne yazacağımızı bilemedik tabii ki ama pes etmedik. Çünkü üzerimize düşen görevin ve sorumluluğun her zaman bilincinde olduk.
                Her zaman dile getirdiğim gibi...
                Bizler gazeteciliğin bir bayrak yarışı olduğunun bilinci içinde her zaman çalışmalarımıza devam ettik. İleriye, daha da ileriye düsturu ile ekibimizle muhteşem tasarımlar çıkarttık ortaya. 2005 yılında çıktığımız bu yola tekrar 2015 yılında devam kararı aldık. Geçmişten devraldığımız bu onurlu görevi, bu bayrağı bir sonraki koşucusuna devredene kadar bayrağı yere düşürmemek, şanına yakışır bir şekilde taşımak için gecemizi gündüzümüze kattık.
                Bizim en büyük avantajımız ilkelerimizin belli olmasıydı aslında.
                Tarafsız, güvenilir, doğru kaynak, net bilgi...
                Çınar Kırşehir Gazetesi'nin bininci sayısı. Yine yeniden Kırşehir halkının karşısında bir Çınar sayısı. Nice binli sayılara yeni umutlarla girmemize az bir zaman kala bu gururu da bana yaşattığı için ekibime sonsuz teşekkürler diliyorum. Herkesin bir virgül de olsa emeği oldu sayılarımızda.
                Kimi moral kaynağımız oldu, kimi cümlemizin son noktası. Biz bir ekip olduk kısacası. kimi aklımıza dahi gelmeyen bazen ince dokunuşlara, ince değinmecelere vesile olan ünlemi ekledi cümlenin sonuna, bir başka muhabirimiz ise daha esprili olsun diye onu parantez içine alıverdi. Diyeceğim şu ki Çınar her zaman birbirini tamamlayan, halkın gözüyle haber kontrolü sağlayan, baskıdan çıkması ile heyecanla yeniden okumaya başladığımız bir eser oldu bizim için.
                Başarının anahtarını hep birlikte bulduk. Elbette hatalarımız da oldu. Ancak biz hatalarımızla doğrunun yolunu bulma telaşı yaşadık hep birlikte. Bazen tansiyonumuz yükseldi, bazen sakinliğimizi koruduk. Hep soğuk kanlı olduk ve Kırşehir'in ne istediğini bilerek aldık kalemi elimize.
                Meslekteki ilk günümü hatırladım da ne aşamalar kaydetmişim onun farkına vardım. "Ben başardım" cümlesini pek sevmem ancak başarımda emeği geçen herkese teşekkür edecek kadar yüce gönüllüyüm diyemeden de geçmeyeceğim.
                Yazımı her gün yeniden doğup, her akşam rafa kalmak, arşivlerdeki yerini almak.
          Ne kadar zor ve sabır isteyen bir iş değil mi?
          Kırşehir’de basın sektörü çıtasının yükselmesinde, gazetemizin üstlendiği misyon ve katkıları da son derece önemli.
          Sizler oldukça, bizi okudukça biz de var olacağız sözleri ile yineleyerek sonlandırmak istiyorum.
          Nice yıllara, nice binlere Çınar Kırşehir.
          Teşekkürler Kırşehir…


Anahtar Kelimeler : Seda KIZILTEPE BAYSAL,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/20%20A%C4%9Fustos%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı