7 Nisan 2018 16:21
-A +A
Çiğdem Demir

Çiğdem Demir

Bitsin Artık!

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

Korku filmi senaristleri Kırşehir'e gelse, çok da zorlanmazlar bir hikaye çıkarmak için.
Şöyle başlardı kesin hikaye..
Akşam üstü bir karanlık çöker, evlerde yanan ışıklar sokağı aydınlatmaya yetersizdir. Balkondan bakıldığında bir çöl manzarası ile karşı karşıyasınız. Kimsecikler yoktur ve sessizlik hakimdir. Birden o sessizliği bir-iki kişi bozar, Karşıdan karşıya geçecek, cep telefonunun ışığı yanar, acaba lokaller kapalı mıydı? Sendeleyerek birkaç adım atar yerdeki toprak yağan yağmurla birlikte hafif de çamurlaşmış olmalı. Kaymaya başlar ve bütün zorluklarla karşıya geçmeyi başarır ama o da ne? Kaldırım yüksekliği nasıl çıkacak? Şimdi buradan mecburen yolunu uzatarak yüksek olmayan bir yer arar. Hava da iyice kararmıştır. Cep telefonunun şarjı biter aniden. Ve burada bildiğimiz korku filmi müziği başlar 
         Nereden bahsettiğimi sanırım anladınız. Kırşehir'in en büyük okullarında Cumhuriyet İlkokulu civarı. Durumu trajikomik bir şekilde anlatmaya çalışsam da insanlar gerçekten zorlanıyor. Çünkü karşıya geçmek için bir düzenek yok. Akşam sokak lambası olmadığından her yer çok karanlık.
         Eminiz ki bu yol yapımı çalışmaları bittiğinde (?) hepimiz güzel sonuçlar alacağız ama yol yapım çalışmalarında da bir mahalleyi mağdur etmenin mantığını anlayamıyorum. İki haftadır bir gürültü ile uyanıyoruz evimizden çıktığımızda! Hepimiz birer "survivor yarışmacısı" edasıyla parkurları atlaya atlaya gideceğimiz yere varıyoruz.  
Yol kenarlarındaki mahalle bakkalımız, mahalle manavımızın belki de bu çalışmalardan dolayı rızkından oluyorlar. Zaten ekonominin hali ortadayken, esnafları mağdur etmemenin öncelikle bir insani vazife olduğunu da belirtmek istiyorum.          Naçizane önerim,  yol yapım çalışmalarında geçici bir aydınlatma ile esnafların kapılarına gidecek yoldan geçme düzeneği.
Bu bildiğiniz uzun bir tahta parçası da olabilir. Yeter ki tehlikesiz olsun.
Umuyoruz ki, her sene biraz daha artan trafik kaosumuz bu sene son bulur. Park yerinden tutun da yaya yerine kadar kökten ama çabuk bir değişim yapılır. Ki niyetin iyi olduğunu daha güzel olması için çalışıldığını biliyoruz ama her yaz da tekrar tekrar bu yol çalışmalarından sıkıldık, yorulduk. Güzel bir çevre istiyoruz.
Tozdan, topraktan, gürültüden uzak bir Kırşehir olması dileği ile iyi haftalar...
 

Anahtar Kelimeler : Çiğdem DEMİR ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı