SICAK HABER
16 Ağustos 2018 16:00
-A +A
Veli DOĞRU

Veli DOĞRU

BÖYLE BİR DAVADA KAYBETSEK DE GALİBİZ

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

         Biliyorsunuz son günlerde ülkemize ciddi bir ekonomik saldırı var. ABD Papaz Brunson'u bahane ederek ülkemize yaptırım kararı almıştır. İlk önce iki bakanımıza ambargo konulmuş akabinde dolar üzerinden ülkemize ekonomik saldırı içerisine girmişlerdir.
    Mesele Papaz Brunson falan değil dostlar. Mesele bu coğrafyada büyüyen gelişen bir Türkiye istemiyorlar. Müslüman bir ülkenin gelişmesini istemiyorlar. Türkiye'nin mazlumun yanında olmasını, düşene elini uzatıp yardım etmesi işlerini bozuyor ve sindiremiyorlar. İslam'ın tüm insanları kucaklayıp hoşgörü ve merhamet bağdaştırması bunları rahatsız ediyor. Türkiye bu coğrafyada bunu en iyi şekilde yapmaya gayret ettiği için bu operasyon gerçekleşiyor.
         Bu operasyona karşı tutumlu olup farklılıklarımız değerlerimizdir ilkesi ile birleşip ortak değerlerimizle bir araya gelip bu operasyona boyun eğmemeliyiz. Bu millet tarihinde hiç bir zulme boyun eğmedi, eğmeyecektir. Milli bütünlüğü sağlama vaktidir. Bu alçaklara onlara boyun eğmediğimizi göstermeliyiz.
         Milli birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde ayrışmalara yol açmayalım. Biz evvela Müslümanız dünyalık geçici sıkıntılar için birbirimizden kopmayalım. Unutmayalım ki başka böyle şanlı tarihi olan bir millet yoktur. Öyleyse bu alçaklara karşı birlik olup devletimize, milletimize ve maddi manevi tüm değerlerimizde bir araya gelip sahip çıkmalım.
         Yüce Allah (c.c) "Allah'tan başka galip yoktur" kim ne için uğraşırsa uğraşsın, yinede bu millet İslam'a sımsıkı sarılıp her işin üstesinden gelecektir. Bizler yeter ki kardeş olmayı bilelim, şanlı tarihimizden ilham almayı bilelim, işte o vakit bu aziz millete yeryüzünde hiç bir gafil güç zarar vermeye dahi teşebbüs edemeyecektir. Bir büyüğüm demişti ki "Derdi Allah rızası olmayan kazansa mağluptur, derdi Allah rızası olan kaybetse de galiptir." o sebeple bu milletin derdi Allah rızası olduktan sonra kaybetmenin pekte bir önemi kalmıyor.
         Asla boyun eğmeyeceğiz. Asla taviz vermeyeceğiz. Asla zalime dur demekten vazgeçmeyeceğiz. Asla mazlumun umudu olmaktan, yanında durmaktan bir adım dahi geri durmayacağız. Rabbim bu aziz ve şanlı millete zeval vermesin.


Anahtar Kelimeler : VELİ DOĞRU ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı