2 Kasım 2018 09:01
-A +A
Seda Kızıltepe Baysal

Seda Kızıltepe Baysal

En Haklı Gururumuz!

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

        Evet. Başlıktan da anlaşılacağı üzere Çınar Kırşehir bugün 4. Yaşına girmenin mutluluğunu yaşıyor. 
İşini seven ve mesleğine saygı duyan bireylerin bir araya gelmesi büyük bir şans hem Kırşehir için hem de bizler için.
         Çınar Kırşehir 4. yaşına girerken mesleğimin 14. yılını da kutlamanın heyecanını yaşıyorum. Ben uzun zamandır bu mesleği yapıyorum. Zorlandığım anlarda da, çocuk oyuncağı dediğim anlarda da kibre girmeden bu işin altından kalkabileceğime inanarak çıktım bu yola. Başarılı olduğuma inanıyorum. Çünkü etrafımda tanıdığım veya tanımadığım kişi veya kişiler bunu sözlü veya beğeni olarak dile getirmekten çekinmediler. Yeri geldi; eleştirilere ve haksızlıklara maruz kaldım; ancak yılmadım.
         Saygı duydum. Her sabah erkenden çıktım yola.  Her sabah oturduğumda bilgisayarımın başına hiç bilmiyormuş gibi aynı heyecanla koyuldum işe. Her gün yeni bir bilgi, yeni bir belge, yeni bir simge öğrenmek için söz verdim kendime ve bunu her gün tekrarladım. En önemlisi de işime saygı duydum.  Bu mesleğe başladığım ilk günde korktum elbette. Başaramayacağımdan, yapamayacağımdan ancak bunun üstesinden her gün yeniden geldim. Önceleri bana hükmeden bilgisayarıma söz geçirmeye başladım. Adım adım ilerledim. Zorlu merdivenlerden koşarak değil tek tek çıktım. Yolda karşılaştıklarım oldu. Ancak benim yanımda olan hiç kimseyi yolda satmadım. Yolda bulduklarımı değişmedim yola çıktıklarımla. En dokunaklı noktam bu oldu.
         Tam on dört yıl oldu. Bu süreçte yorgunluklarım, yorulduklarım, yorduklarım oldu elbette. Kırgınlıklarım, kırılmışlıklarım, kırdıklarım kadar. 
        Ve bugün ilmek ilmek dokuduğum, tasarımlarımızla gurur duyduğum gazetemizin yasal olarak dördüncü, ilk tohumumuz ile de 13. yaşını kutluyoruz.
         Kısaca söylemem gerekirse Çınar benim ilk eserim, ilk emeğim ve ailem oldu. 
         Çınar benim için, bir tohumun günlerce, hatta aylarca filizlenmesini bekleyip sonra büyümesini an be an izleyeceğim bir eser oldu.
         İlk günkü aşkla diye bir söz var ya hani aynen öyle oldu açıkçası.  Önümüzde upuzun bir süreç var biliyorum. Kırşehir'in aydınlık geleceği için en güzel haberler, en güzel tasarımlarla uzun yıllar beraber olacağız inşallah. Çınar Kırşehir bu uzun süreçte yine, sizin görmeyen gözünüz, duymayan kulağınız, konuşmayan diliniz olmaya devam edecektir eminim. 
         Çınar Kırşehir'in yeni yaşını, 4. yılını, kutlarken bizleri bu zorlu yolda vefatı nedeniyle üzerek ayrılan Avşar Cihan'ı da rahmetle anıyorum. Çınar'ın kapısını benim için ilk aralayan insan çok değerli müdürüm ve hayatta bana çok şey öğreten, hayatla yarışmayı ve onu yenmeyi öğreten Aydın Kahraman başta olmak üzere tüm Çınar Ailesi'ne teşekkür ediyorum.
         Bu arada Serdal Ulusman'a, Mehmet Yorgancı'ya, İlhan Taş'a, Ceyda Çelik'e, Nazik Mamuk'a saydığım sayamadığım tüm Çınar Ailesi'ne, değerli köşe yazarlarımıza ve tüm Kırşehirlilere teşekkür ediyorum.
         Birlikte nice yıllara, yaşlara.
         Sağlıcakla kalın!..
 

Anahtar Kelimeler : Seda KIZILTEPE BAYSAL,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı