10 Nisan 2017 15:50
-A +A
Yunus Esen

Yunus Esen

Gazete Gazi

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

Sizlere daha önce Kaman 60. Yıl İlköğretim Okulu'nda çıkmayan okul gazetesinden bahsetmiştim. Hatta o çıkmayan okul gazetesini ilkokul arkadaşlarımla paylaştım. İlkokul arkadaşlarım yazımı görmelerine rağmen biri bile geri bildirimde bulunmadı. Bu da ne kadar iyi arkadaş edindiğimin göstergesiydi (!)
         Bu kez ise sizlere çıkan okul gazetesinden bahsedeceğim. Gazi Üniversitesi'nin gazetesi. Yazarları Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi olan bir gazete. Kâr amacı gütmeyen, yazarlarının tecrübe kazanmak için yazdığı bir gazete.
         Gazete, Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde uygulama gazetesi olarak çıkıyor.
ULAŞIM SIKINTISI
         Üç yıldır Gazi Üniversitesinde okumama rağmen ilk kez Gazete Gazi'yi görüyorum. Nedeniyse fazla basılmaması ve her fakültede dağıtılmamasıdır. Bu gazetenin her fakültede dağıtılmasını ve daha fazla okuyucu kazanmasını temenni ediyorum.
YAZARLAR
         Gazete, röportaj ağırlıklı hazırlanmış. Gazeteden çok dergi havasında formatlanmış. Yazarlar çok yetenekliler ve geleceğin habercileri arasında yer alacaklarını şimdiden kestirebiliyorum. Bazı yazarların akıllı telefon bağımlısı olduğunu yazılarından anlayabiliyorum. O kadar belli ki mesaj yazma diliyle yazılmış haberlere şahit oldum. Bu akıllı telefon bağımlısı yazarların benim gibi gazetecilik kariyeri pek uzun süreceğe benzemiyor. Onlara tavsiyem akıllı telefon kullanımını günlük minimize etmeleridir. Böylece  hitabet yetenekleri gelişecek, daha fazla insanlarla arkadaşlık edeceklerdir.
         Bunun yanında daha iyi haberler yazacaklardır.
LOGO
         Bir gazetenin olmazsa olmazı gazetenin logosudur. Logo akılda kalıcılığı artıran en önemli simgedir. Gazete Gazi'nin bir logosu yok. Gazetenin ilk sayfasının en üst kısmında baş harfleri kalın bir şekilde Gazete Gazi yazıyor. Yanındaysa Gazi Üniversitesinin logosu bulunuyor.
 
 
 

Anahtar Kelimeler : Yunus ESEN,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Ekim%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı