21 Haziran 2018 16:03
-A +A
Tayfun Bayrak

Tayfun Bayrak

Haydi Kırşehir!

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

         24 Haziran seçimlerine sayılı günler kaldı.
         Son virajın dönüldüğü bu günlerde yurt genelinde olduğu gibi Ankara ve Kırşehir de hareketlilik hat safhada.
         Bildiğiniz üzere önceki dönemlerde AK parti Kırşehir’de 2 milletvekilini de kazanarak meclise göndermişti. Ankara’ya dönecek olursak önceki dönemlerde Kırşehirli bir hemşehrimizi fazlaca nüfusumuzun olduğu Ankara'dan Türkiye Büyük Millet Meclisi koltuklarında görememiştik. 24 Haziran seçimlerinde Kırşehir eski Milletvekilimiz Hacı Turan 3. Bölge'den Meclis’e girecek ve ilk kez Ankara’da da temsil noktasında tecrübeli bir isim Meclis’te sesimiz olacak
         Kırşehir’de durumlar ne olacak peki?
         AK parti yine 2-0 yapacak mı?
         Medyadan takip ettiğim kadarı ile Kırşehir’de nabızlar tutulmuş durumda. AK Kırşehir Eski İl Başkanı 1. Sıra Adayı Mustafa Kendirliye kesin gözü ile bakılırken anketlere bakacak olursak 2. Sıra Adayı Necmettin Erkan'ın ise diğer adaylar ile kafa kafaya gittiğini işittim. Geçenlerde Cumhurbaşkanımızın çalışma ekibinden bazı değerli isimlerde Kırşehir'de Necmettin Beye destek ziyaretinde bulundu. Necmettin Bey ismi bazı seçmenler için Kırşehir için yabancı gibi gelse de durum hiç de öyle değil.
         Necmettin Erkany Ankara’da ve Kırşehir’de önemli hizmetlerde bulunmuş bir isim. Çalışma hayatına erken yaşta başlamış ve bu zamana kadar bürokrat kimliği ile Kırşehir’i en üst düzeyde temsil etmiştir
         Görüşmüş olduğum bazı seçmen kitlesi kendisi için Ankara’dan gelme Kırşehir'e yabancı yakıştırması yapsa da bu arkadaşlar siyasetin kalbinin Ankara'da attığını unutmuş durumda.
         Bir kısım ise bizim köye Necmettin Bey ziyarette bulunmadı diyor.
         Benim köyüme seçim zamanı bir kere vekil adayının uğramasındansa 5 yıl içinde köyüme ve Kırşehir’e proje ve hizmetlerin gelmesi daha önemli.
         Hatta daha da iddialı konuşayım siz gelin Kırşehir'de AK Parti'den 2 vekilimizi de meclise gönderin istediğiniz zaman istediğiniz köye gerek Mustafa Kendirli, gerek Necmettin Erkan ile çayınızı içmeye besmeçinizi yemeye geleceğiz. Yeter ki Türkiye'nin şaha kalktığı dönemde hayati önem taşıyan bu seçimlerde, hizmet çarkını bozmayalım projelerden geri kalmayalım.
         Zaten 1. Sıra Adayı Mustafa Kendirli Kırşehir ilçeleri ve köylerinin sorunlarını fazlaca ve yakından bilmektedir.
         Ankara'dan Hacı Turan, Kırşehir'den Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan’ı meclise yollarsak Kırşehirimiz için hayırlı olacaktır. Belediye başkanı AK Parti, iktidarın AK Parti, Reis-i Cumhur’un AK Parti adayının olacağı bu seçimlerde Kırşehir’de başka partiden vekil çıkardığımızda memleketimize ne gibi bir faydası olacağını varın siz düşünün.
         Onca iç-dış düşmanın hainliklerine rağmen son 16 yılda Türkiye'ye ve Kırşehir’e yapılan hizmet ve yatırımları görmezden gelmemiz için kör olmamız gerek.
         Belediyemiz desteği ile bakınız Kırşehirspor yıllar sonra 3. Lig'e merhaba dedi. Hazır ivme yakalanmışken bu kritik seçimlerde hata yapıp 5 yılımızı heba etmeyelim. Güçlü Meclis güçlü Kırşehir ile gerek ilimizi gerek Kırşehirspor'u daha üst noktalara taşıyalım.
         İş ideolojiden çıkmıştır memleket ve millet meselesi bu seçimler.
         İş işten geçtikten sonra ah vah demenin kimseye faydası olmayacaktır.
         Ekonomik durum hayat pahalılığı gelir geçer lakin memleket elden gitti mi bir daha geri gelmez.
         Afrin'e dikilen Al Bayrağımızın Kandil’e de dalgalanacağı bu günlerde gelin Reisimizi ve Kırşehirimizi gücüne güç katalım.  
         Vakit Türkiye Vakti, Vakit Kırşehir Vakti.


Anahtar Kelimeler : Tayfun BAYRAK,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı