SICAK HABER
3 Kasım 2018 15:01
-A +A
Muhammed Emin Hekimhan

Muhammed Emin Hekimhan

HAZİN SON

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

KALEMİMDEN DAMLALAR
         Rüzgarın serinliğinin yüzünü okşadığını tatlı tatlı hissediyordu. Başını kaldırmış karşıya doğru bakarken bir yandan gülümsüyor, bir yandan da adeta poz veriyordu. Gerçekten mutlu muydu yoksa mutlu gibi görünmeye mi çalışıyordu? Onu tanıyanlar bile bu soruya kesin bir cevap bulamıyorlardı. Aslında, çocukluk günlerini ve küçük yaşlardayken çektiği sıkıntıları bilenler bunu anlayabilirdi.
Sülalesinde tanınmış zenginler vardı. Babası orta direk denilebilecek bir gelir seviyesine sahipti. Dört kardeşin en küçüğü olarak büyümüştü. Orta dereceli bir üniversiteyi zar zor kazanmış, okulu bitirdikten sonra kendi başına bir yazıhane açmış olmasına rağmen öyle ahım şahım işler yapamamıştı. En küçük çocuk olmanın verdiği psikoloji ile ‘Dediğim dedik çaldığım düdük’ sözünün ifade ettiği bir karaktere sahip olmuştu.
Çok hırslı yapısı onun büyük bir şirkette yönetici olarak işe girmesine vesile olan en önemli özelliği olarak son derece dikkat çekiyordu. Bu işe girdikten sonra bir evi ve bir de arabası olmasına rağmen geliri arttıkça daha iyi bir ev ve daha iyi bir araba almıştı. Onu tanıyanların ve iş yerinde çalışanların kendisine yalakalık yapmalarından çok hoşlanıyor ve en fazla soytarılık yapanların yükselmesini sağlıyordu. Böylece çevresinde yalaka soytarıların sayısı günden güne artıyordu. Aslında bu durum onu büyük bir tehlikeye sokuyor olmasına rağmen bu durumun farkında değildi.
           Çalıştığı şirketteki yüksek yönetici pozisyonu sayesinde toplumda da yavaş yavaş tanınmaya başlamıştı. Çocukluk yıllarında, altı kişilik bir ailenin en küçük ferdi olarak bir bisikleti olmasını çok arzulamasına rağmen, kendisine bir bisiklet alınmamıştı. Babası ona bir bisiklet alacak olsa, dört çocukta ayrı ayrı bisiklet isteyecek ve maddi olarak sıkıntıya girecekti. Belki bu yüzden bir bisiklet sahibi olamamıştı. İçinde bir uhde olarak kalmış olan bu özlemini gerçekleştirmek için şirket sahiplerine bir teklifte bulunmaya karar verdi.
           Toplumdaki trafik sorunlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak, sağlıklı yaşam gibi konuları dile getirerek şirket çalışanlarının işe bisikletle gidip gelmelerini ve bunun için tüm çalışanlara birer bisiklet alınmasını teklif etti. Tabii ki şirketteki yalakaları da onu körü körüne desteklediler. Neticede şirket sahipleri bu teklifi kabul ederek tüm çalışanlara birer bisiklet aldılar.
Artık bütün şirket çalışanlarının neredeyse tamamı işe bisikletle gidip gelmeye başladı. Şirkete yakın mesafede oturanların hoşuna giden bu durum, uzakta oturanların tepkisini çekmiş olmakla birlikte hiçbiri ses çıkaramıyordu. Zaman zaman işe gidip gelirken bisikletten düşme sebebiyle ufak tefek yaralananlar olsa da çok ciddi bir negatif sonuç görülmemişti.
Oturduğu muhit yolundaki geniş kaldırımın bir kısmı bisiklet yolu olarak ayrılmıştı. Kaldırımın bisiklet yolu kısmından işe gidip geliyordu. Aslında iş yerine yürüyerek bile gidip gelebilecek kadar yakında oturmasına rağmen çocukluk özlemini bu şekilde tatmin ediyordu.
        Yine kışın başladığı günlerden bir gün işe gitmek için yola çıkmıştı.
Rüzgarın serinliğinin yüzünü okşadığını tatlı tatlı hissediyordu. Başını kaldırmış karşıya doğru bakarken bir yandan gülümsüyor, bir yandan da adeta poz veriyordu. Tam böyle gülümseyerek pedal çevirmeye devam ederken birdenbire bisikletin kontrolden çıkarak kaldırımdaki buzda kaymaya başladığını hissetti. Ne yapacağını düşünmeye fırsat bulamadan kaldırımdan aşağı kayarak yuvarlanan bisiklet bir tarafa fırlarken ayakları gökyüzüne doğru kalkmış vaziyette kaldırım kenarına büyük bir hızla başını çarparak kanlar içinde kaldı…


Anahtar Kelimeler : Muhammed EMİN HEKİMHAN,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı