SICAK HABER
28 Mayıs 2018 16:04
-A +A
Tayfun Bayrak

Tayfun Bayrak

Kırşehirli Nevin Taşlıçay

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

         Nevin Taşlıçay, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara 2. Bölge'den milletvekili adayı gösterildi.
         "Kadın toplumun her kademesinde üretecek ve farklılık gösterecek alanları kendine bulmalıdır. Kendisini geliştirmeli ve ülkesine faydalı olmalıdır. Türk kadınının önünü açmalıdır" diyerek çıktığı yolda Türk kadınının farklılık göstereceği alanlarda kendini gösterip başarı merdivenlerini tek tek tırmanmıştır.
         Kimden mi bahsediyorum?
         1974 yılında Şirin Kırşehir’in Yeşil Kaman ilçesinde doğan Nevin Taşlıçay’dan bahsediyorum. İlk, orta ve lise öğrenimini Kaman’da tamamlayan Taşlıçay, üniversite öğrenimi için; “Kadınlar insandır, biz insanoğlu” dizelerini döktürmüş Neşet Ertaş üstadın diyarı Kırşehir’den Başkent'e göç eyler.
         1996 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olup, 1997 yılından bu yana Ankara’da serbest eczacılık yapmaktadır.
         Kişilik, yapı, samimiyet ve hırs olarak bulunduğu görevlerde öne çıkan Taşlıçay, Ankara Eczacılar Odası Bölge Temsilciliği bünyesinde bulunup, yeni projeleri ile bu kurumun bir çok kademesinde uzun yıllar hizmet etmiştir.
         Türk kadını için rol model kişiler arasında gösterilen Nevin hanımın başarılı çalışmaları gözden kaçmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Koordinatörlüğü gibi önemli bir göreve getirilerek, Türk siyasetinin güler yüzü olarak karşımıza çıkar. Göreve gelmesiyle birlikte çalışmalarına başlayan Taşlıçay, Türkiye’ye sığınan Türkmen ailelere yardım kampanyaları ve bir çok etkili kampanya ile adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır.
         Şahsen Nevin Başkan ile tanışmamızda bu dönemlere denk gelir. Kırşehirliler Vakfı Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığım dönemlerde, komisyonumuzda bulunan genç arkadaşlar ile kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunup Tanışma Randevusu Aldık. Açık Konuşmak Gerekirse Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'nde soğuk ve resmî bir ortamla Nevin Başkan ile karşılaşacağımızı tahmin ediyorduk. Makamına çıkıp odasına kabul edildiğimizde, Nevin başkanın bizi kapıda karşılayıp buyur etmesi bir tarafa, güler yüzü ve samimiyeti karşısında şaşkınlığımızı gizleyemedik. Sanki “koskoca” genel başkan ile değil de bir akrabamız ile sohbet ediyorduk.
         Atsız Atanın Bozkurt’lar eserinde bahsettiği beyaz atlı Asenalardan biri vardı karşımızda sanki!
         Türk kahvelerimizi yudumlayıp ziyareti tamamladığımızda Genel Merkez önünde arkadaşlarla kısa bir istişare yaptık. Nevin başkanın kesinlikle Türk siyasetinin üst kademelerinde yeri olmalı, Kırşehir'i, Başkent'i ve Türk halkını en üst makamlarda temsil etmeli temennisine 2014 yılında kanaat getirmiştik.
         Bu tarihten itibaren Ankara’da nüfusu fazlaca olan Kırşehir sivil toplum kuruluşlarının her davetine mümkün oldukça katılarak bizleri onure etmiştir.
         Nevin hanım, ayrıca en mutlu günümde nikah şahidim olarak evliliğime de uğur getirmiş; mutluluğumuzu kat ve kat artırmıştır.
         Milliyetçi Hareket Partisi kıymetli başkanı Devlet Bahçeli ve ülkücülerin beyin takımı, MHP olağan Büyük Kurultayı'nda Nevin başkanı önce MYK Üyesi seçmiş, ardından Genel Başkan Başdanışmanı görevini layık görerek hak edene hakkını teslim edip naçizane bizlerin bir kez daha takdirini kazanmıştır.
         Ülkemizin sırat köprüsünden geçtiği şu günlerde 24 Haziran Genel Seçimleri birliğimiz dirliğimiz ve milletimiz için çok önem arz etmektedir.
CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLI
         Sloganı ile karşımıza çıkan Milliyetçi Hareket Partisi, Ankara 2. Bölge'den Nevin Taşlıçay’ı milletvekili adayı göstererek duygularımıza tercüman oldu.
         Son dönemlerde siyasetin ihtiyacı olduğu profili seçmene yansıtan Nevin başkanın bu yolda Allah yardımcısı olsun diyerek iki kıtalık dizelerimiz ile sizlere veda edelim 25 Haziran'da güzel günlere uyanmak dileği ile sağlıcakla kalın.
NEVİN TAŞLIÇAY
Meşakkatli TAŞLI bu yolların;
Tertemiz berrak ÇAY’ı!
Güneşli günler yakındır,
Kazanacaksın Ankara’yı.
 
Otağımızdan çıktık, çekilsin yaylar;
Koşturacak Oğuz’da kır At’lar,
Nehirleri geçtik kaldı Çay!
Kazanacak Ankara’yı Nevin Taşlıçay.


Anahtar Kelimeler : Tayfun BAYRAK,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı