10 Kasım 2018 15:18
-A +A
Muhammed Emin Hekimhan

Muhammed Emin Hekimhan

PEMBE KARANLIK

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

KALEMİMDEN DAMLALAR
Huzur veriyordu bu rengi düşünmek bile. İç aleminde bir rahatlama, düşüncelerinin kaslarında bir gevşeme, hatta yüzünde bir tebessüm meydana getiriyor, mutlu olduğunu hissediyordu. Bir renk insanı bu kadar etkileyebilir miydi? Derin derin düşündü. Sonra sözlüklere bakmaya karar verdi:
Toz pembe görmek, sözlüklerde 'karşılaşılan her olayı aşırı bir iyimserlik ile değerlendirmek, kabul etmek' olarak tanımlanıyordu.
‘Ama ben hayatı toz pembe görmüyorum’, diye geçirdi içinden.
Birden parlak pembe rujlu dudakları, yanaklarından pembeye yakın bir allık ve açık parlak pembemsi cilde sahip hayali sevgili geldi aklına. ‘Ne kadar da güzel’, dedi kendi kendine.
Hayalindeki sevgilinin sesi bile pembe rengi çağrıştıran bir tondaydı. Mutluluk hislerinin tüm vücudunu sardığını hissetti. Bu hayali sevgiliye karşı hiçbir şehvet hissetmiyordu. Hayal olduğu için miydi yoksa pembe onu gevşetmiş miydi? Bunu düşünmemişti bile.
Akşam olmuş, hava kararmaya başlamıştı. Usul usul evin yolunu tuttu. Asansör düğmesine bastı. Asansör gelmedi. Elektrikler yoktu. Karanlık merdivenlerden tırmandı dördüncü kata doğru. Evde kimse yoktu. Yine yalnızdı. Lambaları da yakamamıştı. Bir sessizlik çökmüştü içine. Yine pembe hayali sevgiliyi düşündü. Yüzünde bir tebessüm oluştu. Gülümsedi. Bir şeyler yemek için mutfağa gitmeye karar verdi. Hava daha da kararmış ve aradığı bir şeyi bulması mümkün değildi. Zaten pek acıkmamıştı. Geri döndü ve kanepeye uzandı. Pembe sevgilinin sülieti kaybolmaya başlamış ve karanlığın etkisi ile hayalleri de koyulaşmaya yüz tutmuştu. Günün yorgunluğunun etkisi ile bir süreliğine daldı. Pembe bir gelinlik içinde pembe dudaklı sevgili ona gülümseyerek bakıyordu. O da gülümsedi. Gözlerini açtı her şeyin karardığını hissetti. Tekrar gözlerini kapattı. Pembe sevgiliyi hayal etti. Karanlığın içinde beyaz gelinlikli pembe sevgiliyi görebildi hayalinde. Sevgilinin etrafı karanlıktı. Açık kumral dalgalı saçları bile siyaha dönmüştü. Yerinden kalktı. Evin içinde gezinmeye başladı. Sokak lambaları da sönmüş, diğer binalardan da bir ışık sızmıyordu.
Bir ara bir tıkırtı duydu. Sesin nereden geldiğini anlamak için kulak kesildi. Sesin nereden geldiğini anlayamadı. İçinde anlaşılmaz bir korku oluştu. Aslında çok cesur bir insandı ama yalnız başınaydı, bu karanlık ve sessiz ortam onu korkutuyordu.
Karanlığı düşünmeye başladı. Sanki mezarın içinde yatıyordu ve üzerine toprak atılmıştı. Hiçbir ışık yoktu. Bir süre sonra nefes alamadığını hissetmeye başladı. İçindeki sıkıntı hızla artıyor ve onu bir mengene gibi sıkıyordu. Bu düşünceleri bırakıp bir an pembe sevgiliyi düşündü ve rahatladı.
Doğru dürüst uyuyamamış, kah korku kah pembe hayaller kurmaya çalışarak sabahlamıştı. Sokağa çıkarken aydınlık gökyüzüne baktı. Açık mavi gökyüzü içine bir sevinç doldurdu. Karanlığın derin korkutuculuğu ile pembe hayallerin boş olduğuna karar verdi.Anahtar Kelimeler : Muhammed EMİN HEKİMHAN,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı