12 Nisan 2019 11:13
-A +A
Murat Uzun

Murat Uzun

Polis bizi koruyandır

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

             Polis hoş görünün adı, Polis şefkatin adı, Polis itimadın adı, Polis Güvenin adıdır.
         Türk Milleti'nin güvenliğini sağlayan, vatanı ve milleti için canını ortaya koyan; insanlardır polislerimiz. Onlar ki bu millet için canını feda etmiş, onlar ki; ülkesinin insanları huzur içinde yaşasın diye elinde gelen her türlü fedakârlığı yapmış ve yapmaktadır. Şu anda güvenli bir şekilde, huzur içinde yaşayabiliyorsak bunu kahraman polislerimize borçluyuz.
          Polisimiz görevi itibariyle; asayişi, şahıs tasarruf emniyetini ve mesken masuniyetini koruyan, halkın ırz can ve malını muhafaza eden, yardım isteyenlere, yardıma muhtaç olan çocuk, alil ve acizlere muavenet eden, kanun ve nizamnamelerin kendisine verdiği vazifeleri yapan silahlı icra ve inzibat kuvvetidir.
          Polis teşkilatımızın sadece bu hafta hatırlanıyor olması çok acı bir durum. Bizlerin gece gündüz can ve mal güvenliğinden sorumlu olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bu güzide kuruluşu ve çalışanları yalnızca bu hafta değil yılın üç yüz altmış beş günü yirmi dört saati gönlümüzdedir.
           Onların tüm zamanı bizlerin huzuru için, biz ise ihtiyaç duyduğumuzda hatırlayabiliyoruz.
           Ve akıllardan hiç çıkmayan Şehit Polislerimiz…
            Onlar görevleri başında şehit olan yüce kahramanlarımız. Tarih boyunca vatan sevdası ile şehit düşmüş atalarımız gibi terör olaylarında canını seve seve feda eden, yaralanan ve hatta şehit düşerek devletimizin bekası için arkasında gözü yaşlı analar, babalar, eşler ve evlatlar bırakıp yinede ’vatan sağ olsun’ diyen ulu teşkilatımız. Polislerimiz için ne söylesek, ne yazsak az kalır. Onları anlatmaya kelimeler yetmez…
         Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümünde tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası’nı tebrik ediyor, görevlerinde üstün başarılar diliyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu ömürler temenni ediyorum.

Anahtar Kelimeler : Murat Uzun,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı