SICAK HABER
3 Kasım 2018 15:03
-A +A
Misafir Kalemler

Misafir Kalemler

Saklı Kalan Yazılar

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

     Yazmayı çok istedim, hep bir yazar olmayı hayal ettim. Şimdiye kadar yazmamamın nedenleri belki tembellik, belki yazma alışkanlığı kazanmamak veya yazılarımı okuyanlara en iyiyi veremeyeceğim düşüncesi idi. Hayat prensibim hep şu oldu: “İyi şeyler duymak isterseniz”  tırnak içindeki bu cümle yıllar önce dinlediğim bir radyonun sloganıydı. Yakın zamanda ise TRT radyo 1’i dinlerken “yazmak için hayatta en iyi olmayı beklemeyin, içinizden geçenleri, duygularınızı kaleme dökün” mealindeki sözlerden sonra harekete geçtim.              
     Çocukluğumda köyde okurken babam, şehirden köye her geldiğinde bana çocuk kitapları getirirdi.  Bunları okuduğumda hissettiğim duyguları anlatamam. Hele ‘simitçi çocuğun gözyaşları’ isimli kitabı okuduğumda hissettiğim duygular hâlâ aynı. Amcam köye geldiğinde mutlaka gazete getirirdi. Hürriyet gazetesindeki resimlere bakardım, resimlerin hareket ettiğini düşünürdüm, kimbilir belki de hareket ediyordu. Şimdi gazetelerin son teknolojik uygulamalarını gördükçe resimlerin hareket ettiğini düşünmem mantıklı gelmiyor mu?  
     Bir de gazetede büyük bir hevesle okuduğum haberlerin aynısını tek kanallı televizyonda da beklerdim.  Beklediğim gerçekleşti mi,  hatırlamıyorum. Şehre yeni taşındığımızda ise babamın hergün aldığı tercüman gazetesini ne büyük merak ve heyecanla okurdum anlatamam. Hele 4 cilt halinde verdiği ‘türkler’in altın kitabı’ eserini hâlâ unutamam. Altın elbiseli adamı ilk o kitapta tanıdım.            
     Bu köşede televizyon haberlerindeki konuları, siyasetteki meseleleri yazmayacağım. Edebiyatla ilgili yazılar olacak. Bazıları kendi yazım ama çoğunlukla yıllar önce gazetelerdeki alıntı yazıları paylaşacağım. O alıntı makaleleri, şiirleri ise genellikle gazetede yayımlandığı şekliyle ilk yayımlandığı zamandaki imlâ kurallarına uyarak sizlere aktaracağım. O eserleri okuyunca yıllar önce de benzer meselelerin konuşulduğunu, tartışıldığını göreceksiniz.  Ne demiş düşünür: “güneşin altında söylenmemiş söz yoktur.”

Anahtar Kelimeler : Mehmet Çağan SEYİDOĞLU,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı