25 Nisan 2018 16:04
-A +A
Tayfun Bayrak

Tayfun Bayrak

Şampiyon Kırşehir 3. Lig'de!

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

            Rüzgarlı bir günde yağmur ara ara serpiştiriyordu. Ankara şehir merkezinde bulunan kalabalık insan topluluğu için belki de sıradan bir Cumartesi günüydü. Güven Park'ta hayat telaşesin içinde bulunan kalabalığın sürekli akım değiştirmesi ile meydan boş kalmıyordu. İş-güç, alış-veriş yapan kalabalık dışında ise Güven Park'ta güvercinlere yem atan insanlarda havanın karanlık olmasından olsa gerek fazla vakit kaybetmeden eve doğru yol alma derdinde!
         Kızılay Meydanı'nda yeşil-beyaz atkıları ile anı ölümsüzleştirip fotoğraflayan bir grup ise gözden kaçmamıştı. Tıpkı birçok ilçenin merkezi yerlerine asılmış yeşil-beyaz pankartlar, bayraklar gibi!
         Ankara’nın İstanbul istikametinin olduğu batı çıkışında ise siyasi miting ve büyük futbol müsabakaların dışında görmeye alışkın olmadığımız bir hareketlilik yaşanıyordu. 40 plakalı minibüsler, 50 plakalı arabaların dışında, yeşil-beyaz insan trafiği ise merkezde yaşanan gündelik telaşın dışında, tam tersi bir coşkulu ile karşımıza çıktı.
         Yağmur, rüzgar çokta önemli değil gibi duruyordu.
         Sahi neydi bu hareketlilik?
         İki şehrin umutları, hayalleri belki de futbolun gelecek nesiller için yaşam tohumları bir büyük şehrin topraklarına düşmüştü.
         Takvimler 21 Nisan Cumartesi gününü gösterdiğinde İç Anadolu coğrafyasının şirin beldeleri aynı zamanda kültür mirasçısı olan iki ezeli rakip Ankara’da karşı karşıya geliyordu.
         Bir tarafta Ahiler diyarı Kırşehir!
         Diğer tarafta Hacı Bektaş-ı Veli'nin diyarı Nevşehir!
         Saatler 15.30'u gösterdiğinde iki güzide şehrin futbol takımları 3. Lig'e yükselmek için Başkent Osmanlı Stadı'nda karşılaştı.
         Şampiyonlar sahada!
         Sil baştan yenilenen kadrosu ve yönetim anlayışı yanında, Kırşehir Belediyesi'nin büyük desteği sivil toplum kuruluşlarının destekleri başta olmak üzere yerel basın ve büyük taraftar grupları ile yeni bir ruh yakalayan Kırşehir Belediyespor 2017-2018 Sezonu'nda Bölgesel Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşamıştı
         Bu kadarla bitti mi?
         Hayır bitmedi!
         Şimdi sıra Play-Off’larda dedik ve büyük gün gelip çatmıştı. Bir diğer şampiyon Nevşehirspor ile oynanacak Play-Off maçı onca emeklerin yanında koca bir sezonun finali oldu.
         Kırşehir’den Ankara’ya akın akın gelen taraftarların yanında Ankara'da yaşayan Kırşehirli sivil toplum kuruluşunun çabaları ve organizasyonları ile yeşil-beyazlı taraftarlar takımlarını yalnız bırakmadı. Osmanlı Stadı'nın karşı maraton tribünleri adeta yeşil-beyazlı renklere bürünürken Kırşehir Belediyespor tribünlerinde büyük coşku dikkatlerden kaçmadı. Ankara’nın kara bulutlu rüzgarlı gününde Kırşehir Belediyespor içimizi ısıtıp başkentten Kırşehir’e güneşli günlerin müjdesini verdi. 
         İki takımında kontrollü başladığı mücadelenin normal süresi 0-0 tamamlandı. Taraftarlarının da desteği ile uzatma dakikalarına etkili başlayan Kırşehir Belediyespor nihayet 112. dakikada Tugay Tiryaki'nin attığı golle karşılaşmayı 1-0 bitirerek, Kırşehir’e kadar uzanan coşkunun fitilini de ateşliyordu.
         Kırşehir Belediyespor 6 yıl aradan sonra 3. Lig'e yeniden merhaba derken, koca şehrin hasret kaldığı mutluluğun yanında, hayallerin penceresi de açılarak büyük bir hasret sona eriyordu.
         Şampiyonluğun ardından, Play-Off zaferi ile destan yazan şehrimizin takımı Kırşehir Belediyespor’u tebrik ediyorum. Emeği geçen şehrin ileri gelenlerine ve müthiş taraftarımıza teşekkür ederken, yeni heyecanlarda ve yeni şampiyonluklarda tekrar görülmek üzere Kırşehir Belediyespor’u izlemeye devam edin.

Anahtar Kelimeler : Tayfun BAYRAK ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

BARIŞ

12:51 26 Nisan 2018

HACIBEKTAŞ I VELİ KIRŞEHİRLİDİR. AHİ EVRANIN OLDUĞU GİBİ BİLMİYORSANIZ ÖĞRENİNİZ
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı