SICAK HABER
19 Nisan 2019 14:41
-A +A
Murat Uzun

Murat Uzun

Şehitlerimiz “Önce Vatan” dediler

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

            Tarih boyunca ecdadımız şahadet şerbeti içerek sayısız kahramanlık destanına imza atmıştır. Birliğimiz, beraberliğimiz ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden Kahraman Şehitlerimizin yazdığı bu onurlu zaferler, geleceğimizin yegâne güvencesidir. Bölünmez bütünlüğümüzün en büyük kanıtı ve ispatı da şehitlerimizdir. Cumhuriyetimizi ve onun değerlerini korumak, bizlere büyük zaferleri ve güzel yurdumuzu armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan Aziz Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmak, bu topraklarda bağımsız ve özgür yaşamak isteyen herkesin boynunun borcudur. Vatan toprağı ve bayrağı için canını veren şehitlerimiz bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir.
           Bugün huzur ve güven içerisinde yaşama imkânına sahip olduğumuz güzel ülkemizi kanları ile yoğurarak bizlere bırakan Şehitlerimizin fedakarlık’larını hiçbir zaman unutmamalıyız. Vatanımızı kanları, canları pahasına koruyan; Onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm Şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez. Bu mukaddes yurt topraklarının korunması için birlik ve beraberlik içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden ecdadımıza karşı bir borç bilmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle 14-20 Nisan Şehitler Haftasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm Aziz Şehitlerimizi Şehitler Haftası'nda bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyor, Kahraman Gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum


Anahtar Kelimeler : Murat Uzun,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Kas%C4%B1m%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı