19 Kasım 2018 16:00
-A +A
Handan Yıldız Bayrak

Handan Yıldız Bayrak

Terörü Babam Besliyor

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

         Bir süredir gündemde Amerika’nın İran’a uyguladığı ambargo var. Tabi tek başına uygulamıyor ABD başka ülkelere de bunu dikte ediyor. Neyse ki lütfetmişler bizim 6 ayımız var. Hani ortada dönen şu aleni hadsizlikte ve şımarıklıktan da öte ABD’nin boykot kararı alma sebebi daha ilgi çekici. Ambargo olacak! Neden? Çünkü İran terörü besliyor! Aa.. ahh bak şu İran’nın yaptıklarına!
         Ashaba, özellikle de Hz. Ömer ve Hz. Aişe’ye karşı duruşlarından dolayı kendilerinden çokça hazzetmesem de sınır komşumuz olan İran’a sadece kendi menfaatlerine ters düştüğü için terörist yaftası vurulması, hele de bunu Amerika’nın yapması beni bir ayar ediyor ne yalan söyleyeyim.
         Kızılderililerden, Vietnam’a, Irak’tan Afganistan’a, 230 küsür yıllık tarihi boyunca Amerika’nın sataşmadığı bölge, asker yollamadığı kıta neredeyse yok gibi. Çok değil daha düne kadar IŞİD ve DAEŞ militanlarını eğitmek için üst düzey askerlerini bu bölgeye yığan Amerika, Guantanamo’da insanlık suçu işleyen Amerika bugün İran’ı teröre destek vermekle suçluyor. Sebep ne? Sözde nükleer silahlar! Bu curcunanın altında esas yatan neden ise İran’ın, kuruluşundan itibaren ABD’nin çanak tuttuğu İsrail’in Ortadoğu politikasına ters düşmesi. İsrail’in menfaatini kendi menfaatlerinin üzerinde tutan ve bunu her fırsatta Dünyanın gözüne sokmaktan hiç çekinmeyen Amerika, yüzsüzlük yaparak, Ortadoğunun arsız veledi İsrail zarar görmesin diye İran’a ambargo uyguluyor. Trump’ın kaşlarını çatmasıyla yangın yerine dönen Türkiye ekonomisi kendine biçilen 6 ay içerisinde İran’a ambargo uygulamazsa ilerleyen günlerde bizi çok renkli günler bekliyor demektir. Ya ambargoya destek olursa ne olur düşündünüz mü? Zaten Fırat ve Nil arasındaki topraklara sırtlan gibi bakan İsrail, bu sayede o bölgenin en güçlü devletini aradan çıkararak tabiri caizse köpeksiz köyde değneksiz gezecek! Dünya terörizminin en büyük destekçisi, terör ateşinin baş körükçüsü ABD ise sözde barış türküleri söyleyerek saldıracak İran’a. Terör demişken, FETÖ elebaşı, gülemez olasıca Gülen’in ABD tarafından Türkiye’ye iade edileceği söylentisi ortaya atılır atılmaz Beyaz Saray’dan yok öyle bi’şey, nereden çıkartıyorsunuz! Açıklaması geldi. Öyle ya! ABD barış yanlısı, terörü de zaten babam besliyor!!!
         Dünyaya kendini özgürlük ve barış ülkesi olarak gösteren Amerika için bu aralar düşündüğüm tek şey şu: dışarıdan baktım yeşil türbe, içine girdim Estağfurullah tövbe!
         Siz Amerika’ya rağmen sulh ve selamette kalın efendim…


Anahtar Kelimeler : Handan YILDIZ BAYRAK ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı