SICAK HABER
27 Eylül 2018 16:00
-A +A
Veli DOĞRU

Veli DOĞRU

UMUDUNA KELEPÇE VURMA

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

   İnsan yapısı gereği her zaman bir takım şeyleri bekleme içerisindedir. Bazen bir gemi, bazen hayırlı bir haber bazense iyi veya kötü bir sonuç. Ne güzel demiş şair "Beklemek güzeldir ama doğru durakta". Önemli olan neyi niçin beklediğimizdir. Eğer beklenti hayır içinse asla umudunu yitirme hele de sen gayret edip Allah'tan bekliyorsan onun huzurunu tat.
  Beklediğinden asla umudunu kaybetme yeter ki evvela derdimiz Allah rızası olsun. İşte o vakit tüm beklentiler öylece Allah Teâlâ’dan bekleme haline gelir. Sen yeter ki umudunu kaybetme Yaradan’dan ve unutma her yaradan haberdar yaradan. Yüce Rabbim bugüne kadar kimi yarı yolda bırakmış ki seni bıraksın. Hz. Yusuf'u kuyudan çıkarıp Mısır'a sultan yapan Allah sen sabrettikçe sana da cevapların en güzeliyle cevap sabrına cevap verecektir.
    Karalar bağlama, umudunu yitirme, kendine zulüm çektirme. Sen iste hayırlısını Mevla’dan, hakkıyla gayret et, elbet bir gün senin de yüzüne baharlar gelecektir. Hem güzel kardeşim dünya bir imtihan yeri değil mi sen ne diye dert ediyorsun ki Allah var. İmtihan zorlaştıkça ahiretin güzelleşecek. Bunun farkında olmanın huzuru yetmez mi üç günlük dünyaya.
     Hem sana bu derdi veren Allah dermanını vermez ki? Senin imtihanın ne kadar zor olursa dermanın da o kadar güzel olur. Sen yeter ki tevekkül etmesini bil, sabretmesini bil. Şüphesiz hiç kimseyi yarı yolda bırakmayan Yüce Allah senide yarı yolda bırakmayacaktır. Sen sabırlı oldukça her şey daha da güzelleşecek. Allah katında yerin de en razı olduğun yer olacak.


Anahtar Kelimeler : Veli Doğru ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı