10 Nisan 2019 14:57
-A +A
Seda Kızıltepe Baysal

Seda Kızıltepe Baysal

Yeşil Işık

Çınar Kırşehir Gazetesi Köşe Yazarı

Yer Terme Caddesi.
Günlerden 10 Nisan Çarşamba. Türk Polis Teşkilatı'nın 174. Kuruluş Yıldönümü.
Kırşehir özellikle akıllı kent olma yolunda hızla ilerlerken dün gerçekleştirilen Polis Haftası etkinliklerinde öyle bir kare objektiflere yansıdı kİ bu Vali tüm Türkiye'ye örnek olmalı dedirtti.
Ailesi ile cadde cadde, sokak sokak gezen ve korumalarını yanına alarak değil de tüm Kırşehir halkının yaptığı gibi bankamatiklerde sıraya giren, tebdili kıyafet Kırşehir'in yollarını arşınlayan bir validen söz ediyorum.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın. Katı kuralları ile değil anlayışlı tavırları ve yüzündeki gülücüklerin hiç eksik olmadığı bir Vali.
İbrahim Akın.
Trafik kurallarına ve yaya sorumluluklarına da saygılı olduğunu biliyorduk ancak öyle bir karede gözümüzün önüne kendiliğinden geleceğini hiç bilemedik açıkçası.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, bir çok üst düzey protokolün yaptığı gibi trafik düzenini alt üst etmek yerine tüm yayalar gibi yeşil ışığın yanmasını bekledi.

Vali ne demek?

Vali, bir ilin hükümet adına işlerini yürüten en yetkili kişidir. Yani ulaşılması zor görünen biri demektir. 
Hayır hayır yanlış düşünüyorsunuz! Bakın Kırşehir valisi nasıl birisi: 
Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Kırşehir Valisi İbrahim Akın İnsan merkezli bir yönetimi benimsemiş. Neden mi? Hafta sonu özel şoförlerine ailenizle vakit geçirin diyecek kadar mütevazi. Halkla iç içe alışverişini kendisi yapan, çocukları ve eşi ile birlikte bizler gibi cadde cadde, sokak sokak Kırşehir'i arşınlayan bir isim. Bu söylediklerim size asparagas gelebilir ancak Kırşehir Valisi İbrahim Akın öyle mütevazi bir kalbe sahip ki "Kırşehir il sınırına geldiğimde içimi bir sevinç ve heyecan kaplıyor" diyerek Kırşehir'in kendisinde ayrı bir yeri olduğunu ifade ediyor.
Düşünsenize korumaları varken ATM'de ve bankada sıra bekleyen, bizler gibi Kırşehir'in bilinmiş ve indirimli günlerinde marketlerden alışverişler yapan, çocuğu ile hamburger yemeye giden ve yine tıpkı bizler gibi bakkaldan ekmeğini alıp evinin yolunu tutan bir Valimiz var! 
Bunu bir kez daha basın gözüyle görmüş olduk.
Teşekkürler Sayın Valim. Örnek bir Kırşehirli olduğunuz için.
Kırşehir sizi çok sevdi. Kırşehir Belediyespor maçlarında sizin heyecanınızla coştu ve önemli günlerde örnek tutumlarınızla kendine örnek bildi.
İyi ki varsınız!


Anahtar Kelimeler : Seda KIZILTEPE BAYSAL,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

KENAN KERİMOĞLU

19:36 10 Nisan 2019

DEVLET MAKAMINDA OLAN HER İDARECİNİN ÖRNEK ALMASI GEREKİR BUGÜN MAKAMDA OLANLAR YARİN VATANDAŞ OLDUKLARINDA Kİ HALLERİ ÖRNEKLERİ İLE SÖYLEYE BİLİRİM
1000
Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Anket

Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Ekim%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı